Sziasztok!
Próbálok lelket verni eme szerkezetbe, de nem járok sikerrel. Bekapcsolást követően mindössze a stop gomb világít és ennyi. Tápegységről lejönnek a megfelelő feszültségek és a segédtápok is felállnak. Persze ez utóbbit a modulos elrendezés miatt nehéz ellenőrizni. Szóval még a kijelzés sem látható. Tudom kevés az esély, de gondoltam rákérdezek, volt-e ezeknek valami "tipikus" hibájuk amivel találkozott már valaki.
Köszönettel: Kiss Z.
Update: Kijelző hiba miatt nem lehetett látni, hogy be van-e kapcsolva. Mint kiderült, "köztes" állapotban ragadt meg a mechanika (rugótörés) ami a driver IC halálát is okozta. Ezeket elhárítva már tökéletesen játszott le a készülék. Kijelző panelt átvizsgálva, 5db 47uf kondi kifolyva, (nanós nagyságrend) ami szétmarta a fóliákat. Hat helyen a furatgalván is áldozatul esett, amit a lyukakon átdugott és forrasztott huzaldarabbal orvosoltam. Megjegyzem, kora ellenére tökéletes képet játszik le a készülék. Szerencsére, hiszen a néprajzi múzeum tulajdona és a kazetták "archiválásához" akarják használni.
Sziasztok !
A kollégám barátjáé a fent említett video . Szeretné a család megnézni a régi VHS videokazetta felvételeiket és a régi VHS filmeiket . Nosztalgiáznának egyet . A kollégám megkért ,hogy , ha lehet , hozzam olyan állapotba , hogy ezt megtehessék . Milyen esélyem van erre ? Érdemes belefogni ? A távirányító megvan hozzá . Készítettem néhány fotót , amit megpróbálok ide föltenni ! Ehhez a restauráláshoz kérem a segítségeteket ! Sajnos a video javításban minimális gyakorlatom van , inkább volt . Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket . Üdv Jano
http://kepfeltoltes.hu/141020/IMG_0019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141020/IMG_0021_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141020/IMG_0023_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141020/IMG_0025_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141020/IMG_0027_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141020/IMG_0030_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141020/IMG_0031_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
üdv: saját video a hibajelenség nem mindíg jelentkezik.
Ha előretekerem, majd vissza,kiadja a kazettát és kikapcsol.
Ilyenkor berakva a kazettát, fejmotor felpörög, leáll és kikapcsol,áramtalanítás után újra normálisan működik.
Mechanika jónak látszik,elején-végén jól teker,szíjak cserélve,fékek, kuplung jók.Táp átkondizva,ESR és érték szerint jók.(nem melegedés hiba)
A dolog iróniája, hogy van egy másik ugyanilyen, ugyanezzel a hibával.
Memória, vagy reset hiba lehet?
Bálint
Szevasztok!
Keresem a fenti, többször 10 éves kétdobozos Philips videó rajzát. Az egyik
doboz egy hordozható, vállra akasztós, akkumulátoros, kameracsatlakozós
szerkezet. A másik részének egy része a tápegység, töltés, és egyéb
cugehőr.Azt kellene kitalálnom, hogy hogy kellene töltenie az akkumulátorát.
Bele néztem, de teljesen eredménytelenül.
Hátha korosabb kollégáknál, van róla doksi.
üdv