Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

BERNING SIEG1 AMP 1997 SCH

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (GIF)
Size
79.8 KB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar berning manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    BERNING SIEG-1 SIEG1 AMP 1997 SIEG
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Vinix VPC 7714 boombox rádió forgó-kondi hiba
Tisztelt csoporttagok.
Adott egy Vinix VPC 7714 boombox típusú kazettás rádió.
Hibája hogy recseg-ropog nehezen talál állomást,
ha mégis akkor visszhangosan szól.
Ismerősöm szerint elöregedett a csillámszigetelés a forgókondijában (állomás kereső gomb).
Lehet-e valahogy javítani?
Van valakinek ilyen vagy hasonló típusú eladó rádiója?
Tudna valaki alkatrész típust vagy számot mondani?
Bármilyen hozzászólást szívesen fogadok.
Előre is köszönöm a segítséget.

 
grundig_r310 Erősítőnek magas a nyugalmi árama
Üdv! A fenti típusú készülék javításával küzdök. Segítséget kérnék, hátha valakinek már volt ilyen irányú tapasztalata hasonló darlington-taranzisztoros erősítőben. A rajza itt is fenn van "grundig_v210_v310_city-line_san-remo_v21_sm.pdf" néven, de belinkelem alább. Ennek a 4. oldalán van az elátkozott végfoknak a rajza.. A hiba: Az erősítő bekapcsol, relé meghúz, kis hangerőn szépen szól( kb. 20%)csak az "R" csatorna halkabb kicsit. Növelve a hangerőt (kb.40%)az "R" csatorna hangereje nem növekszik, hanem csak egyre erősebben torzít a hangerő szabályozásától függően. No meg melegszik is ilyenkor rendesen a hűtőborda. Elkezdtem méricskélni: Az R432-R433 ( 0,47 Ohm/ 4W) Emmitter ellenállásokon nulla hanegrőnél -előbbin ~148mV, -utóbbin ~251 mV-ot mérek. ( A másik oldalon ez 2-5mV) A földhöz képest a kimeneti offset -490mV, ( a relé még ennél nem kapcsol le) a másik oldalon kb.15-20mV. Gondoltam: meg van a hiba: a negatív ágban "valaki" túl van vezérelve. Csak a hibás alkatrészt nem találom. Az ellenállásokat végig mértem és jók. Tovább méricskéltem: A végfok tranzisztorokat kivettem megmértem 91- és 92-es a bétájuk, "hidegen" mérve jók. Diódákat az áramkörben ellenőrizve jónak mérem nyitó- és záróirányba is. Feszültség alatt mérve: már a T406-os ( BC880) darlingtan-tranzisztor collektorától indul a "huncutkodás" (, vagy a visszacsatolás miatt visszahat), mert ha a másik csatornában lévővel összehasonlítom, akkor a hangerő szabályozásával nagyon változik a feszültségszint, míg a jó csatornánál ez jóval kisebb mértékű. T406-ot kicseréltem ( új hiányában) a jó oldalról, de nem változott semmi. Elakadtam. Ha van valakinek ötlete, kérem adja tovább! http://elektrotanya.com/grundig_v210_v310_city-line_san-remo_v21_sm.pdf/download.html
UHER M534 mikrofon bekötése? Köszönöm, megoldódott!

Sziasztok!

Van nálam a fenti Uher M 534-es mikrofon. Szétszedve a mikrofon része OK, de ott van még egy kis trafó szerűség, aminek csak két lábát látok, és előttem már forrasztgatták. Jelenleg az erősítőbe dugva csak búg.

A kérdésem: A mikrofonról jön a három vezeték: kettő a mikrofon, egy a test. A kábelen is van három vezeték, két "meleg" ér és a test. A test egyértelmű, de azt a vasmagos tekercset hogyan kell közé kötni? Ha a mikrofont közvetlenül a kimenetre kötöm, akkor kell külső illesztő trafó is. Gondolom, hogy azzal lehetne megoldani az illesztést, nagyobb impedanciára, külső trafó helyett.

Köszönöm: formasu

Autórádió CD-s
Köszöntök minden tanyalakót. Renault kazettás rádiót szeretnék cserélni CD-s rádióra. A kazettás Philips, és tunerlist feliratú, a CD-s VDO és updatelist feliratú. A CD-s nem jelentkezik a kijelzőn, ergó nem tudom bevinni a kódot. mit javasoltok, illetve mit kellene tudnom, a sikerhez, cseréljek kijelzőt is? Azt már tudom, hogy a tunerlist az I2L-vel kommunikál, de többet nem. előre is köszi. Gábor
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce