Sziasztok!
A véleményeteket kérem,hogy érdemes-e a BM500A szigetelést tesztert megvenni?
A kijáró kollégának kellene,hogy a mosógép javításnál a fűtőtest,mosómotor,...stb,szivárgó áramát indikálni tudja a helyszinen,pl egy fürdőszobában a mosógépbe belemérve.A uP-s mosógép panelek hibát jeleznek,ha néhány mA szivárgó áram lép fel.Pl. egy fűtőtest szivárgó áramát úgy indikáljuk,hogy a fűtőtest helyére egy 100W-os égőt teszünk.Ilyenkor a uP a mosógéppanelon a fogyasztást látja,viszont nincs szivárgó áram.Afűtőtest u.i. nem kap áramot,sarukat lehúzzuk róla.A hiba ezzel megszünik.Afűtőtestet cseréljük.Lehet újra mosni.A kiszerelt fűtőtestet itthon a konyhaasztalon megmérem.Összekötöm a sarukat egy rövidzárral.A földérintkező és a saruk közé 230V-AC-ról/310V-DC-t(diódahíd) kapcsolok.Közben áramot mérek.Volt már,hogy 18mA áramot mértem.Az esetek egy részében ezzel a módszerrel nem tudom a szivárgó áramot megmérni.A fűtőtest cserétől elötte pedig "meggyógyult" a mosógép.Nem mérhető a szivárgó áram.A vizes fűrdőszobában pedig így nem tud mérni a kolléga.Az áramütés veszély miatt.A profi műszerek annyira drágák,hogy föl sem merült bennem a megvásárlása.Ezért kérem a véleményeteket erről az indikátorról!Érdemes-e megvennünk?Válaszotokat előre is köszönöm.Üdv Jano
Jó estét mindenkinek4
Keresném a PEAKTECH 2020 GN szkóp rajzát.
Bálint
Szervusztok!
Vasaroltam egy hameg 203-4-es szkopot.Jol mukodik.De megremultem mennyi por volt benne.Suritett levegovel kifujtam a port valamennyire.Szeretnem tudni milyen vegyszerrel lehetne tokeletesen kitakaritani.A kapcsolokat is.Koszonom elore a valaszokot.
Sziasztok!
Vettem a napokban egy fent nevezett szkópot és a következő hibákat fedeztem fel rajta. Az X sor futás időnként kihagy egy két periódust (gondolom ilyenkor pihen) és a bemeneti osztó 2V/div állásában valami fűrész jel szerű de torzult jelek vannak jelen pozitív és negatív kitéréssel.Valakinek volna tippje hogy ezeket mi okozhatja és másik szkóp nélkül meg lehet-e keresni a hibáját? Válaszokat előre is köszi.
Tibor
Idő közben a zavar okát úgy tünik megtaláltam,a bemenet váltó kapcsoló két szintje közé be van hajtva egy kondi ami az egyik szintre van kötve viszont a külseje hozzáért a másik szint érintkezőjéhez.Gondolom parazita kapacitásként működött a két érintkező között mert a kondit elhajtva a zavar megszünt.Már csak a belső fűrész jel kimaradása zavar.