Üdv.
Keresem a címbeli NTC felső hőfok használhatóságát.
Méretei 4x12 mm
20 C-on 47 kohm
Köszönöm!
Sziasztok!
Úgy gondolom, hogy nyitok egy önálló témát a frissen vásárolt szkópommal kapcsolatos észrevételek, problémák megoldásához, no meg mások okulására.
Kívülről: A szkóp külsején található matricákból ítélve élete nagy részét valószínűleg az amerikai légierő teszt részlegén töltötte, feltehetőleg szakszerűen gondját viselték, akitől vettem azt mondta, hogy a munkahelyéről selejtezték le ezt a szkópot és az utolsó pillanatig használták (így ahogy van). Az előlapja szép, a háza nem különösebben, csavarok alig voltak benne, több helyen rosszul illeszkedik a fedél.
Belülről: Nagyon tiszta, javítások nyomai nem nagyon látszódnak, érdekes, hogy egyáltalán nem tűnik bonyolult felépítésűnek, az EMG 1568/2-m egy alkatrész temető ehhez képest, persze az ördög a részletekben van, a HP-ban ahol valami speciális funkciót kell csinálni odatettek egy HP feliratos ic-t és kész, az EMG-ben meg majdnem minden diszkréten van megoldva. A panelok összevissza állnak belül, eddig még nem találtam egyértelmű azonosítót a panelokon, amiből lehet(ne) következtetni a funkciójukra, ehhez majd kell egy kis idő mire mindent felderítek. Meglepően kis méretű hálózati trafója van, de ami még meglepőbb elég kevés lehet a fogyasztása is. Az EMG szkóp háza fél óra használat után kb. 40°C meleg lesz mindenhol úgy, hogy nincs rárakva semmi, ez meg alig langyosodik pedig nincs is tele szellőzővel.
Működés: Az első dolog ami feltűnt, hogy a képcső fókusza nem a legjobb, még pont jó, de az EMG-nek sokkal élesebb a "képe", nem tudom, hogy ez a sok használat miatt van, vagy sosem volt jobb, a fényerő minden esetre rendben van. Itt jegyzem meg az érdekes "scale ilum." megoldást miszerint a képcsőben egy plusz szabályozható fűtőszál van, ami fókuszálatlan elektronokkal teríti be a fénypor réteget így felvilágítva belülről az egészet, nem mondom, hogy nem működik jól, de mivel azonos színnel világít, mint a sugár így kicsit furcsán néz ki.
Az eddig tapasztalt problémák (fontossági sorrendben):
-Y irányban ugrál a vonal, bizonytalan időközönként, változó sebességgel, változó mértékben.
-A horizontális üzemmód kapcsolók bizonytalanok, nem mindig indul el (főleg a main) <-> ISOSTAT kapcsolók!
-"Main intens" üzemmódban nincs extra kivilágítás/kioltás, a két időalap nem megkülönböztethető, mixed és dly'd üzemmódok mennek.
-A kalibrátor kimeneten csak zaj jön ki.
-"A" bemenet vernier állítója nem működik.
Sziasztok!
Vettem egy
Aneng V8 műszert, van rajta 6gomb amivel lehet minimum-maximumot váltani, frekvenciát állitani, stb. de sajnos kikapcsoló gombja nincs, leszámítva a tekerőn találhatót. 15perc tétlenség után automatikusan kikapcsol, de nem szeretném bekapcsolt állapotban eltenni, tudván hogy majd csak kikapcsol. Legtöbszőr folytonosságot mérek ami elég távol van a tekerőn található Off állástól, ezért nem szeretném állandóan oda-vissza tekergetni hanem 1 gombnyomással kikapcsolnám. Az is jó lenne esetleg ha a 15percet le tudnám röviditeni mivel van gomb az automata kikapcsolás utáni ujrainditáshoz (meg kell nyomni a Hold gombot), sőt az automata kikapcs letiltható, de nem ír semmit hogy az időzitő állitható lenne. Nem szivesen helyeznék bele 1 uj gombot mely megszakítaná mondjuk a táplálást az elemről, de egy meglévőt szivesen használnék erre a célra.
Esetleg valakinek volt még ilyen gondja és sikerült megoldást találni rá?
Sziasztok!
Van egy ilyen gépem és a következő hiba, hogy lassabb időnél szaggatot a jel.
Szerviz leírásom van hozzá. Tápot átnézte. Hol érdemes elkezdeni a hiba keresését?