Hellótok!
A következő hibába futottam bele:
A tárgybéli mosogatógép egy megadott programhelyen csak vizet enged be, majd a túlfolyó miatt leereszt, és újra tölt...
Első lépésként a vízszint érzékelő mágnes/reed relére gyanakodtam, de a hiba csak egy megfelelő programtárcsa állásnál jelentkezik, és akkor sem mindig. A programok úgy néznek ki, hogy van egy előmosogatás (1), majd a főmosogatás (2) és végül az öblítés, szárítás (3). A hiba a főmosogatás részben keletkezik. először végrehajt egy előtisztítást, majd jön a tényleges mosogatás. Ekkor adagolja a mosogatószert is a vízhez. ennek a végén jelentkezik ez a víztöltési hiba.
Ha a programtárcsát tovább tekerem, folytatódik a program végrehajtást rendesen.
Találkozott már valaki ezzel/ilyen jelenséggel? Esetleg egy idődiagram is segítene.
Előre is köszönettel: szuts
Üdv!
Mitől áll meg ott az alján a víz?
A szivattyú jó.
Ok, hogy felborítom a gépet, és kiöntöm a vizet , de hogyan lehetne kitisztítani a nedves szösztől a kutricát...
Ez az a fajta, ahol utólag szikével kell kivágni a nyílást és venni rá egy ajtót...
https://www.youtube.com/watch?v=h7YtDxNqyLc
Kösz
Sziasztok!
Adott ez a retek, már jobb szavam sajnos nincs rá. Korábban már volt itt téma, mikrokapcsolót kellett cserélnem a központit forgató egységben. Ez egy hete meg is történt, de sajnos eltört a kerámia szelep egyik csatlakozója összerakásnál. Ma érkezett meg a 2 új csatlakozó (párban volt egy vagyonért ez is). Kicseréltem ezeket is, összeraktam, tökéletesen üzemelt, 4 kávét le is főztem vele. Majd ugye ezek úgy működnek, hogy 5-10 perc állás után öblít és kikapcsol. Ez a folyamat is megtörtént, ki is kapcsolt szépen. Na mondom szépen elmosom a csepptálcát meg mindent, kap egy vízkőtelenítést és zsíroldást, szépen eltörölgettem, elmostam minden részét, tök boldog voltam, hogy működik. Bekapcsoltam, hogy megkezdjem a tisztítási folyamatot, de közben volt más dolgom. Egyszercsak hallom, hogy ugye öblít, mert nem nyúltam hozzá, majd kapcsolna ki, de nem tud, csak kattog, mintha szorulna a kikapcsoló gombja. Kattog kattog, majd egy kva nagy durranás és leverte a kismegszakítót. Szétszedve a főpanelen látszik, hogy eldurrant egy fet vagy tranzisztor, amin zárlatot nem tudok mérni, de gyakorlatilag a panelon lévő összes tranzisztoron és stab ic-n zárlatot mérek. mi a jó isten történhetett? Valaki látott már ilyet? Imádtam ezt a kávéfőzőt és nagyon szerettem volna rendberakni, egy vagyont költöttem már rá az értékéhez képest és most itt ülök értetlenül, hogy mi történt?
https://www.google.com/search?q=bosch+profimixx+46&client=firefox-b&sxsrf=ALeKk01LDRuO7bj6qGw9CCvmobMb65Y1HA:1587027414996&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi5hMfqyezoAhWPtIsKHSqLC1cQ_AUoAXoECAwQAw&biw=1024&bih=667
ÜDV.
Javítanék egy ilyen gépet, könnyűnek tűnt mert kaptam egy donort mellé. A feladat csak a motor egység átrakása lett volna, na gondolom pár csavar és kész. Ez megtörtént de a gép hibásan működik mert csak felpörög. Van benne egy MLX90804 IC amire gyanakszom.
Jól sejtem a hibát, valaki tudna segíteni?
Köszönöm.