Sziasztok !
A fenti mosogató gépem az alábbiakat produkálja:
Hibajelzés nincs!
Vizet beengedi tesz-vesz mosogat víznyomás van mégsem melegíti fel a vizet, ilyenkor közbenső vízleeresztés sincs a végén 1 percnél végtelen ciklusba kerül.
Mosogató gépes szakik segítségét kérem, Ötletet a javításhoz, vagy szakit keresek aki a javítást vállalja.
Előre is Köszönöm!
Üdv. Gábor
Sziasztok!
A címben említett gépben eltört a dobcsillag. A dobot kivenni nemlehet, mert nem csavarozható szét az üst. Akinek esetleg lenne bontott jó állapotú kérem jelezze.
Köszönöm!
Üdv.: Viktor
Sziasztok!
A fenti Bosch mosogatógép túltölt. Találtam 2 szintérzékelőt. Az egyik egy úszó mágneskapszula aminek a helyzetét egy reed-relé érzékeli. A másik a túltöltést figyeli (egy műanyag "harang") a mosogatótérben, és egy rudazattal kapcsolja az ürítőszivattyút. Ez működik is, mert túltöltéskor elindul a szivattyú, de a mágnesszelep továbbra is tölt.
Találkozott már valaki ilyen problémával?
Köszi:
Nagy Á.
Üdvözlet !
Kedves Tanyalakók ! Segítségeteket szereném kérni a fenti készülékkel kapcsolatban. A történet úgy kezdődött, hogy egy cég megkért, hogy a fent említett készülékben cseréljem ki a keringetőszivattyút mivel valaki annak a hibáját állapította meg az alkatrészt már ők beszerezték. A címre kimentem az új szivattyúval és bár gyanús volt, hogy a szivattyú működik és nem is folyik de azért kicseréltem. A javítás után elindítottam egy programot és szomorúan konstatáltam, hogy a gép nem fűt. A tulaj elmondta, hogy az elöttem lévő kolléga azért lett kihívva mert a gép órákon keresztűl csak mosogat hidegvízben és erre állapította meg a motorhibát. A fűtési áramkőr jó mivel ha a panelon lévő relét rövidre zárom akkor a fűtés elindúl. Következő gyanusítottam a hőérzékelő volt amit cseréltem is de a helyzet változatlan. Ezután a vezérlőpanel hibájára gyankodtam és cseréltem is azt de a helyzet változatlan.
Viszont az az érdekes helyzet, hogy ha a tesztprogramot indítom el akkor fűt a gép rendesen. Megpróbáltam az opciót is változtatni de a gép nem hatódik meg mind az öt lehetőséget kipróbálva sehol nem fűt. Az ajtóban a vezetékekekt is kiméregettem de ott is minden stimmel. A gép szigetelési ellenállása is megfelelő. Mi lehet a baj milyen feltétel nem teljesűl a fűtéshez?
Segítségeteket előre is köszönöm !