Good day, comrades! There is a problem with the washing machine Bosch WAS 20442OE/01. The control module can not get out of the mode of encoding. Test modes pass completely without failures, but the program remains in encoding mode.The owner of the machine he entered it, changed many parameters from 1 to 15. Random numbers were introduced. I changed all this to the correct code, but it does not come out in normal mode. Maybe someone could share a Service manual with me on this model. Thank you very much in advance for your response.
Sziasztok!
Kaptunk egy ilyet, mondván nem szivattyúz rendesen.
Kitakarítottam, majd próba és nem forog a dob. Jelenleg torx nincs itthon, így nem tudom szétszedni.
Nagyon esélyes, hogy csapágyas, mert nyikorog mikor kézzel forgatom, de ettől még szerintem forgatnia kéne a dobot a motornak is.
Kérnék valami támpontot, aki sok ilyet javított, megszívtam és csapágyas is, vagy lehet szíj, vagy mi esetleg a típushibájuk?
Illetve egy kis műanyag kerek valami kijött szerintem a tisztítónyílásnál, az remélhetőleg nem a gépé, viszont a forgatógomb is törött, az is kellene hozzá. Lehetne így használni, csak mindig leeseik, tehát beállítom, majd felteszem polcra a gombot, újra használatkor meg megint elölről kezdődik, ráteszem beállítom, elrakom.
Szabad belefolyni szerintetek?
Köszi!
Pityesz
|
Sziasztok!
Azzal a hibával került hozzám, hogy bekapcsol majd pár másodperc és ki is kapcsol. Újból bekapcsolod ugyan ezt játszotta, valóban ez volt a hiba nálam is produkálta.
Kettő db elkot és a táp IC-t kicseréltem, utána ez a hiba megszűnt. Stabil lett bekapcsolt és indította a programot dolgozott szépen.
Viszont eltelt 10-15 perc és gyanús volt, hogy a műhelyben a kapcsolószekrénybe épített amper mérő fekszik nincs áramfelvétel, mondván ez nem fűt hideg vízzel dolgozik és valóban így is volt.
Amit tapasztaltam, pl. kiengedi az első öblítő vizet majd ismét vizet vesz eltelik pár másodperc relé kattan a panelen amper mérőn létszik is bőven megugrik elkezd fűteni kb. 5-8 másodperc relé kattan és annyi elveszi a fűtést. Ugyan ezt csinálja ha kiengedte a második vizet és az utolsó fázisba lévő víz vétel után ugyan ezt eljátsza és nem fűt.
Kettő db fűtés relé van már a sokadikat teszem helyette de nincs változás, van itthon ugyan ilyen keringetőm, ugye ez az a fajta ami egybe van a fűtéssel, azon van a hőmérséklet szenzora is, azzal sincs változás, ugyan az. Pár másodpercig van fűtés majd a relé elenged és pihen.
Valakit szivatott már Bosch mosogatónál ilyen hiba, kezd kiakasztani. Jah és még volt egy reed cső csere is.
Köszönöm!
Sziasztok!
A képen levő alkatrész mi lehet?
LTP08 a felirata, de semmit nem találok róla.
Bosch kondenzációs cirkó termosztát bemenetén volt, zárlatban. 230V került rá, elkötötték. Kitataroztam, de mindig ment a cirkó. Kivettem, hátha túlfesz védelem, de így is mindig megy. Mögötte jelformáló, tranzisztorokból, kitataroztam, elvileg jó, de mindig azt hiszi, hogy kapcsolt a termosztát.
Félek, uC kuka, de hátha ez valami trükkös cucc ;)
Mi lehet ez?
Sajna cirkót nem tudom mi, csak hogy bosch és kondenzációs. Ilyen felirattal más nincs a nyákon... :(