Sziasztok!
Ez nem az én napom.
Adott egy Bosch HMIDA 22130 főzőlap (más néven PIE645Q01E, ami 4 zónás lap. 2 teljesen független elektronika hajt 2-2 zónát a szokott módon. A jobb oldali két zóna azonosan viselkedik, rossz.
A jelenség, hogy bekapcsolva a lapot, minden rendben látszik, kezelőn ki lehet választani a jobb oldali lapokat. Ha teszek rá edényt, és indítom, a jobb oldalihoz tartozó relé kattan, de a lap nem indul, hanem a zóna kijelzője egy fordított 9-es számot ad. (függőlegesen fordított, vagyis a szára jobbra néz..) Nem jövök rá az okára.
Az elektronikán az összes kondi kimérve (MKT) és az összes elektrolit cserélve. A tápfeszét egy LNK304 adja, kicseréltem, hátha nem tűri a hirtelen terhelést. Az IGBT-k jók, az összes teljesítmény ellenállás is. Relék kicserélve, de mérve is jók. Áramváltók nem szakadtak.
Még csak utalást sem lelek sehol, hogy mi lehet ez a fordított 9-es. Ha edény nincs rajta, a jó oldalon nem ad ilyen hibát. Vagyis a jó oldalon ezt a kódot nem tudom előcsalni a szerkezetből. Nem az edényre panaszkodik.
Van itt egy lista, mikben van ilyen. Jó sok gépben.
http://botrade.si/en/electric-and-induction-hobs/222-pc-board-ceramic-plate-bosch-siemens-gaggenau-balay.html
Látott már valaki ilyen hibát?
Köszönöm!
Üdv' az Uraknak.
Látott már valaki ilyet?
Tisztelt Kollégák!
Öcséméknek van ez a fent nevezett négylapos kerámia lap. Bekapcsoláskor az egyik lap azonnal felfűt maximális teljesítményen, anélkül, hogy bármit elindítanának. Természetesen valami szabályzás van, mert egy idő után kikapcsol majd újra indul. Még nem javítottam ilyen készüléket. Kérem azok segítségét, akik már ettek ilyet vagy netán van valami dokumentációjuk segítsenek. Interneten nemigen találtam érdemi információt ezzel a készülékkel kapcsolatban.
Köszönettel:
László
Üdv. mindenkinek . Fűtő száll szakadást mutat és ez nem ép felhasználó pénztárca barát , mert úgy látom , hogy egybe a keringető motorral kell cserélni (30+munkadíj )
http://zip4.ru/catalog/dlya_krupnoy_bytovoy_tekhniki/dlya_posudomoechnykh_mashin/pompy_nasosy/582/
Még nem adok ár ajánlatott nem szerelem ki a gépből és érdekelne , hogy van e valakinek ezzel javítási tapasztalata , esetleg valami klixon mint a WP bldc motoros fűtőnél , vagy egyáltalán roncsolás mentesen szét lehet szedni ? Netán bontott ?