Sziasztok!
Hozzám került a fenti erősítő azzal, hogy nem szól. A tápja TL494-el van felépítve. Az IC nem működött, a FET-ek nagy része zárlatos a tápban. IC és FET csere után óvatos indítás, életjel van, de a tápfeszültség nem áll fel, FET-ek melegednek. A GND-hez képest a +/- táp nincs zárlatba. Leakasztottam a végfokot a tápról, és a táp hibátlanul elindult. A végfok FET-es szintén, de egyik sem zárlatos. Aztán megmértem egymáshoz képest a + és - tápot, csont zárlat. Egy véletlen pillantás segített megtalálni a hibát, a végfok FET-ek leszórítójánál az egyik nem olyan volt, mint a többi.

Valószinüleg FET-et cseréltek benne, és a szigetelő gyűrüket kihagyták, ami miatt gondolom tönkrement a táp.
A tápban MTAJ30N06 FET-ek voltak. Próbára beletettem amit találtam, viszont kérnék javaslatot, hogy mit lehetne beletenni, ami olcsó és szigetelt tokban van? 6 darab megy bele. Paraméterek alapján én is tudnék választani, de a tapasztalat nagy úr :)
Üdv: Jácint
Sziasztok Kedves kollégák!
A fenti erősítőhöz keresnék kapcsolási rajzot, a fégfokba szét égett egy két alkatrész, és ezeket kellene beazonosítani.
Köszönöm előre is!!
Csaba
Üdv! A fenti 100K-s potiból keresnék 1db-ot. Egy TEAC BX-300 erősítőben lakozik, a loudness miatt középkivezetéses, az egyik pálya kivan kopva. A tengelye kb 3 centi hosszú, nem csillag, hanem a sima hengeres, és egyik oldala levan csapva.
Sziasztok!
A fenti IC-re lenne szükségem, akár bontásból is. Ha lenne valakinél egy kallódó példány és megválna tőle akkor vevő lennék rá.
Egy autórádió végfokának egyik csatornája zárlatos volt. Vettem bele egy újat. Beépítve az egyik kimeneten (5-ös láb) 12V jelenik meg. A 3, 7, 9 lábakon 0V. A 17-19, 21-23 lábakon pedig 2,7V mérhető. Elvileg mindenhol fél tápnak (6V) kellene lennie.
Sebaj kifogtam egy rosz IC-t. Vettem 1 másikat, viszont pont ugyan azt produkálja mint az első. Megépítettem asztalon a gyári applikációt, hátha az autórádióban van a rejtett hiba, de nem mert az asztalon is pontosan úgy viselkedik mint beépítve.
Üdv.