Üdvözlök Mindenkit!
Egy hasonló eszközt szeretnék építeni:
https://www.youtube.com/watch?v=4Pi1Jw3ezRA
A kérdésem az lenne, hogy tudna-e segíteni valaki méretezni egy olyan megoldást, ami meghajt legalább 2 db mikro LED-et úgy 5 méteres távról olyan esetben is, ha a két LED egymástól akár 2-3 méterre kerül. A dolgot nehezíti, hogy egyáltalán nem garantálható, hogy a LED-eket megtápláló induktivitások pontban merőlegesek legyenek az erővonalakra, de így is kell, hogy a LED-ek értékelhető (jól látható) módon világítsanak. Fontos szempont a megvalósításnál az is, hogy a tápfeszültséget biztosító eszköz teljes mérete és súlya viszonylagosan kicsi legyen, vagyis könnyen lehessen szállítani.
Szerintetek meg lehet valósítani egy ilyen kapcsolást a mai technikával, elérhető áron, kommersz, könnyen beszerezhető alkatrészekből?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Sziasztok!
Nemrég rendeltem ezt a kis kütyüt Kínából, gondoltam megosztom a tapasztalataimat.
DANIU™ LCR-TC1 1.8inch Colorful Display Multi-functional TFT Backlight Transistor Tester for Diode Triode Capacitor Resistor Transistor LCR ESR NPN PNP MOSFET
A műszerrel nagyon sokféle alkatrészt lehet mérni: ellenállást, kondenzátort (ESR-t mér), induktivitást (soros ellenállást is mér), diódát, tranzisztort, jFET-et, MOSFET-et, tirisztort, Triac-ot, zener-diódát, IGBT-t, sőt még infra távvezérlő jelet is dekódol.
Ismeretlen alkatrész működőképességét és lábkiosztását meg lehet vele állapítani. Nyilván nem helyettesít egy félvezető-karakterisztika rajzolót, vagy egy preciziós kapacitásmérőt, de gyors hibakereséshez jól használható. A mérőzsinórokat tetszőleges sorrendben rá kell csíptetni az alkatrészre, és felismeri, hogy melyik láb micsoda. Színes kijelzője és beépített USB-ről tölthető akkumulátora van. Sajnos a leírás nagyon szűkszavú, de minden adja magát, a specifikáció pedig fent van a rendelési oldalon.
Most van valami akció, és levitték az árát 5800 Ft-ra, ingyen szállítással. Nekem 3 hét alatt érkezett meg, akkor még 1000 Ft-tal drágább volt, de így is megérte.
Igaz, hogy egy nap után bedöglött :weep: Na de azért az elektronika a hobbim, hogy ez ne vegye el a kedvemet. Szétszedve találtam benne egy ATMEGA chipet, és pár passzív alkatrészt, meg talán egy step-up konverter trafóját. Nagyítóval megnézve nemigen látszott rajta semmi, talán néhány nem odavaló ónforgács. Fogkefével óvatosan átkeféltem, összeraktam, és ismét működik!
Több helyről is lehet rendelni, érdemes összehasonlítani az árakat. Nekem a linkelt oldallal eddig még csak jó tapasztalataim voltak.
Ez volt a reklám helye, remélem nem bánjátok.
Üdv, lcsaszar
Sziasztok ! Autós cuccokban jártas kollégákat kérdezném hogy, a SECURE kijelzéssel kódot kér, vagy csak az autót keresi ?? Asztalon van a gép , CD hibás , valahogy be kellene inditanom , hogy lássam mit csinál ! TIP: PN-2649N
Előre is köszönöm !
Üdv Mindenki!
Van egy fent nevezett nyomtató tápom. Jelen felállásában 2,23A-t képes leadni.
Lehetőség van-e ennek a tápnak a kimenetén legalább 4A-t kipréselni, ha egyébként a kimeneti 10A-es STPS10H Schottky és a 2SK2545 MOS-FET meghajtó tranyó bírná az iramot. Találtam egy 0,47Ω-os figyelő ellenállást a FET betápkörében, amiről a ellenőrző feszt rávezetik a TL3843B táp IC 2-es pontjára.
Ha ezt az ellenállatot csökkentem a felére, az járható út lehet vagy valami mást is változtatnom kellene benne vagy egyáltalán nem járható út?
Várnám szíves meglátásaitokat.
Köszi