Sziasztok!
Ebayen nemrég vettem egy fent említett fejegységet.
Első bekapcsolás után kiderult, hogy egy CD be van ragadva, ki sem próbálja adni, lejátszáskor el sem indul. Az USB-ről lejátszás ekkor még ment.
Elsőként próbáltam resetelni, nyílván semmi eredménnyel, majd service mode-ban factory reset (Next+ATT+Reset gombok, SM-ben 21.oldal)
Itt hibát nem írt ki, C D _ E 2 P: O, valamint A U D I O _ E 2 P : O, ami jót jelent.
Ezután atomjaira szedtem a CD mechanikát, majd összerakás után tökéletesen beveszi-kiadja a CD-t.
Sajnos viszont a lejátszás nem indul el, "Mecha error" hibát dob a kijelzőn. Most már USB-ről lejátszásra szintén ugyan ez a hiba.
Amire gondolok, hogy a gondot okozhatja, az az, hogy a unique ID-t is törölte a reset (8 byte-os azonosító), amivel elvileg párosítva van a CD mechanika a fő egységhez.
Egy hasonló modell (MP928) SM-jából kiderül (18.oldal), hogy ezt az ID-t elvileg az előlapról be lehet állítani, és ilyenkor az IC17-ben tárolódik (a CD mechanika egységen). Ha jól sejtem, ennek az ID-nak a tunerben lévő EEPROM-ban is benne kéne lennie, mert azzal hasonlítja össze?
Amugy az EEPROM ha jól sejtem piszkálva volt korábban, mert security CODE-ot sosem kér, és be sem lehet állítani.
Van ötletetek rá, hogy a Unique ID-t hogyan lehetne kiszedni, és beállítani?
(Még annyit, hogy az SM szerint a CD mechanikára rá van ragasztva ez az ID, de én nem találtam ilyet)
Előre is köszönöm!
Kogabe
Üdvözletem Mindenkinek .Hoztak egy kinai zenegépet amelyben zárlatosnak találtam az XPT9911 jelü erösitö ic -t.Megrendeltem a neten de amikor beépitettem semmi hang sehol ,ugyanugy mint elötte .Látszolag az összes funkcioja müködik ,a kijelzön megjelenik az USB kijelzés ha rádugok egy pendrájvot el is kezdi lejátszani a számlálo ,megy rendesen lejátszás közben számolja a másodperceket.Az fm rádio szintugy megtalálja az állomásokat ,meg is áll rajtuk automata keresésnel , hangerögomb csavaráskor jelzi a kijelzö a hangerö értékeket számokkal ,viszont mindennek ellenére egy mukk sincs a hangszoroban. Mikor kikapcsolom akkor egy halk pattanás halszik a hangszoron .Az IC kézmeleg ,sajnos csak kinai adatlapot találtam rola azt szeretném ha valaki felvilágositana hogy milyen körülményeket kell biztositsak számára ahhoz hogy müködésbe lépjen hogyan tudom letesztelni hogy müködöképes e.Az ic táp és föld közt 120 ohm ellenállást mérek nem tudom ez normális e sajnos beépités elött nem ellenöriztem ezt le. Elöre is köszöntem az esetleges javaslatokat üdv,dddemeter.
Kedves kolégák!
Atyai jóbarátomtól kaptam egy Philips 22 AH 572/00 előfokot.
Kicsit olyan "trágyából előásott" kinézetű,70-es évek beli, de nekem így is tetszik.
A javításhoz egy rajzra lenne szükségem, legalább a tápról és a logikai panelról.
Minden segítséget köszönök!!!
stonhy
Tisztelt Kollégák és Fórumtársak!
A hétvégén gondoltam egyet, nosztalgiázni volt kedvem ilyenkor előveszem gyűjteményem egy egy darabját aztán játszadozom vele egy kicsit. Most magnózni lett kedvem, mi tagadás engem lenyűgöznek ezek a masinák; az orsók forgása és ahogy a szalag susog a mechanikával - szeretem nézni és hallgatni....
Mi tagadás, rittkán kapcsolom be készülékeimet, inkább a polcon pihennek és néha letörölgetem a port róluk... Mint ahogy hallottam nem tesz nekik jót ha sokat állnak, de tetszik vagy nem tetszik időm a hobbymra sajnos erősen korlátozott. Aztán a szerveren otthon annyi zene van amit valószínüleg a hátralévő életemben - sose tudok végig hallgatni.
Most hétvégén azonban volt egy kis időm játszadozni és befűztem találomra egy szalagot, gondoltam készítek felvételt is vele. Itt kezdődtek a problémák. Az volt a jelenség, hogy a felvételre kapcsolva a készüléket látszólag minden rendben volt, a műszerek jelezték a felvétel szintjét, lámpák rendben világítottak, látszólag minden oké... Majd eltelt úgy 15 perc és azt vettem észre, hogy a jobb csatornán a jel szintje egyre csökken aztán a VU méter mutatója meg se mozdul míg a bal oldal működött megfelően.
A készüléken - mint tudjuk 3 fejes - lehetséges ellenőrizni a felvétel közben azonnal, mi a helyzet a szalagon. A monitor kapcsolót átkapcsolva LINE módba szólt rendben minden, de vissza kapcsolva Tape módba csak a bal csatorna szólt.... :-(
A törlés működik a régi felvételt letörölte. A lejátszás is jó, más szalaggal is próbáltam és a felvételeket megfelelően szólaltatja meg.
Kérdésem volna hozzátok hol érdemes elkezdeni a hibakeresést? Minden ötletet szívesen fogadok. Annyit tudni kell még, hogy készüléket kb. másfél éve szétszedtem és minden csatlakozót, potenciómétert, üzemmódkapcsolót kitisztítottam és ahol szükséges volt cseréltem.
A szervízkönyvet már le is töltöttem, de egy gyakorlatias tanács sokat segíthet amit előre is köszönök!