Sziasztok!
A tavaly kerűlt hozzám egy túrkamentes, megvigyázott C1-99 orosz gyártmányú szkóp, megjegyzem hibásan....vagyis igy vettem 50 eúróért.
Most jútottam el addig, hogy méréseket végezzek benne....vagyis a nem működés okára rá jöjjek. Kétszer 100Mhz-es gondoltam megéri vele foglalkoznom...
A kapcsolási rajza meg van....bár nem a legjobb felbontásba.....
A kúllömböző részegységeiről csináltam A3-as másolatot, hogy könnyebb legyen a hiba keresés.
Első nekifútásra, a hálózati transzformátor 5-6 lábán nincs váltó feszűltség se!....ez arra ad következtetést, hogy az a része a szekűndér oldalnak, szakadt,....amiről végűl is Ohmi mérővel meg is győződtem.
A rajz szerint itt nincs nagy terhelés, mert védő(korlátozó 0.5W, 47 Ohmi ) ellenáláson keresztűl kisáramú dióda hidra van kötve...
Arra gondoltam.....megérné....feltéve ha csak ennyi lenne a baja,....hogy egy kisméretű trafót belzsúgoritsak a szkópba, amely ezt a feszűltséget állitja elő,....na de itt van a kútya eltemetve, mert....mennyi legyen az a feszűltség?
Két megoldás volna a számomra ennek megfejtésében,......ha közösen, a rajz segitségével, következtetnénk rá,.....vagy valakinek van egy ilyen szkópja és megméri....ami egyszerű volna, mert csak a szkóp felső részét kell eltávolitani.
A segitségeket előre is megköszönöm!!!!!
Űdv varadi
A címben említett készülék nagyfeszültségű trafójának mindkét szekunder tekercse megszakadt. (Oxidáció, stb.)
Mivel be volt öntve lakkal, nem sikerült letekerni a huzalt.
A huzal vastagságából meg lehet ítélni a menetszámot, viszont a két tekercs egymáshoz viszonyított menetszám arányát nem sikerült megállapítanom.
A mellékelt kapcsirajz alapján mi erről a véleményetek?
Hála a fórumtagoknak, de főleg Istvánfiának, megoldódott.
Működik.
A saját trafójával a következő menetszámok adódtak:
1*-2 10T
3*-4 6T
5-6 10T
7-8 130T
8-9 800T
*- tekercs kezdete.
A félvasak közé 0.05mm papír.
Üdv a fórumnak.
Adott ez a szkóp. Már kiderítettem, hogy több cég is forgalmazta, pl a Conrad CO 30 néven. Valószínű, hogy Siemens, vagy Voltkraft gyártmány. A lényeg az, hogy sehol nem találni hozzá dokut. Az MO 20-hoz van, le is töltöttem, de a végfokokon kívül nem egyezik.
A hiba az, hogy a sugár meg van szaggatva egy jellel. Olyan, mintha kettős sugár módban a két sugarat váltó jel
szaggatná a sugarat. A szinkron sem az igazi. A szinkronjel leválasztó, és erősítő IC-s megoldású. Rajz nélkül csak tapogatom, mint vak a hajnalt. Már írtam a Conrádnak,is, de azt válaszolták, hogy mivel ez régi gép, így már nincs hozzá doksi. A Grundig se a régi, nem is tudom működik-e még. Mivel nem tudok igazán németül, igy megakadtam. A Radiomuseum-on fenn van a gépkönyv, de nem vagyok tag, és nem tudom letölteni. Abban kérnék segítséget, hogy legalább a kapcs . rajzot segítene valaki elővadászni. Sajnálnám lebontani a műszert, mert nagyon jó állapotban van, és ha csak egy IC-t kell cserélni, ne menjen miatta kukába. Javítási ötletek rajz nélkül feleslegesek. A Tranyókat már leteszteltem amik a szinkron fokozatban vannak, az IC-ket meg rajz nélkül nem tudom kimérni. Barmolni meg nem akarok.
Köszönöm, ha segitesz, de kérem a lényegre figyeljünk.
Sziasztok!
Tud valaki olyan helyet ahol értelmes áron (max.3-4e HUF) tesznek egy új csatlakozót egy szkóp zsinórra?
Barkács megoldásoktól eltekintenék, különösen mivel a meleg ér néhány század milliméter átmérőjűnek látszik; az egytizedet szinte biztos, hogy nem éri el.
képek a csatlakozóról és a kábelről
Ezeket már inkább csak az érdekesség kedvéért tettem fel. Köszönöm a hozzászólásokat!
Nagyjából azt sikerült leszűrnöm, hogy korrekt megoldást a javításra nem fogok találni, viszont az ajánlott mérőzsinór ára abszolút elfogadható.