Üdv! A fent jelzett szkópom nagyfeszrészében található 500 pF 15 kV kondik közül kettő átvezetett , megpróbáltam volna eredetire cserélni de csak 10 darabot lehetett volna rendelni így a költség szállítással egy kb 50 ezer Ft lett volna ! Az alin találtam 1000Ft ért 10 darab ugyanilyen paraméterekkel rendelkező kondikat kék színűek és 1cm tárcsaátmérővel rendelkeznek ! A fenti kondikkal feljavítottam a nagyfesz részt a régieket kidobtam légszerelten a kerámia lécek segítségével rögzítettem ill forrasztottam , bekapcsolás után rendben megjelent a nagyfesz brutál fényerőt produkálva a cső ! Azért írom itt ezt le mert szerintem sok ilyen szkók ez végett enyészet
tárgya lett! Sziasztok !
Üdv!
Keresek olyan embert, aki tudna segíteni egy fent nevezett műszer rendbetételében.Távsegítségre gondolok.
Köszönöm!
Sziasztok !
Emg1555 oszcilloszkóp az alábbi hibajelenséget? mutatja.
Bekapcsolás után kb. 30 sec. után a vízszintes sugár a képernyőn a függőleges erősítőn található INVERT /jel polaritásváltó/ kihúzható kapcsoló állásától függően vagy felülről lefelé vagy alulról felfelé lassan "úszik" be középre. Bemelegedés után kikapcsolva és azonnal újból bekapcsolva a jelenség ugyanaz.
Az INVERT kapcsoló átkapcsolásakor köztes helyzetben a sugár középre ugrik,ebben a helyzetben a gépet ki és bekapcsolva a hibajelenség? nem jelentkezik. Az INVERT kapcsoló előtt a nuvisztor, annak áramköre és a bemeneti osztó található.
Hibás a nuvisztor, vagy csak a felfűtése után normalizálódnak a DC szintek, esetleg nem jól van beállítva ?
Köszönöm a hozzászólásokat.
Jó napot
Ezt a rajzot szeretném megcsinálni,de hogyan kell nyáklemezre rajzolni, vagy hol csinálnak ilyent?
Képet hozzáadtam,megoldás ötletek érdekelnek.