Sziasztok!
Nyomtatót még nem javítottam, de egyik jó ismerősöm megkért hogy nézzem meg, mert nem kapcsol be. Mondta ő hogy biztos csak tápegység hibás. Nála még felvillant a bekapcsolást jelző LED, nálam már semmi.
A tápegységét kivettem 32V és 24V helyett 7,55V van csak.
Az alaplapon megnéztem, égés nyomok nincsenek. Adtam rá 32 és 24V-ot, a 24V-on 0 az áramfelvétel. A nyomtató meg se nyikkan.
Holnap folytatom a hibakeresést, elég gyatra amúgy a forrasztás.
Merre induljak el?
Köszönöm a segítséget!
Canon MX 475 nyomtató 5012 hibajel törlése (Megoldva)
A készülék 5012 hibakódot ír ki. Tudom törölni, de kis idő után újra bejön és nem működik a készülék.
Van esetleg javaslata valakinek, hogy mi okozhatja?
A honlapján azt javasolja, hogy vigyem szervizbe.
Minden segítséget köszönök!
Üdv
A fenti dög B200 hibakóddal jelentkezik be. Felnyitott ajtóval jelzi rendesen nyitva az ajtó. Tesztek is lefutnak. A neten tele van a youtube ahogy összetörik, javíthatatlanság miatt. Van egy gombnyomogatási javítás de nekem nem vált be. Pontosabban belép a szervizmódba ott kiírja idle de onnét nem lehet továbblépdelni bármit nyomogatok. Az ajánlás szerint ekkor 4szer megnyomni a stop gombot majd kikapcsolni és jó. Sajnos nálam ez nem vált be. A GeneralTool sem tesz vele semmit mert ezt a verziót ugyan felismeri de nem tudja elérni az epromot. Tudtok valami okosságot? Ja a fej és a patronok biztosan jók mert azt át tudtam tenni egy másikból.
Segítségeteket előre is köszönöm. Laci
Üdv!
Szervizkönyvet keresek a fenti nyomtatóhoz. A nyomtatófej csatlakozó kiosztásának is örülnék...
Köszönöm!
sanyika45