Sziasztok.
Hozzám került 1 Deltec PRA 1400i típusú szünetmentes tápegység. Természetesen valami gond van vele. A front panel kijelzése szerint a bemeneti feszültséget tartja szinten alulinak,majd rövidesen át is kapcsol akkumulátoros üzemmódra.
Arra gondoltam,hogy a hátulján lévő 8 db kis kapcsolók talán a hálózati feszültségre való beállítást is lehetővé teszik,ám sajnos nem találtam semmi információt róluk. Mindössze ennyi ami a kezemben van:
http://www.6thplanet.com/store/technical/pdf/upscpq2200i.pdf
Nem akarnék addig bele mélyedni amíg a kis kapcsolók funkcióját nem tudom.
Ha esetleg valaki ismeri eme szerkezetet netán manuálja,esetleg még kapcsolási rajza is van,annak megköszönöm a segítséget.
Üdv mindenkinek.
Sziasztok!
Sürgős segítségre van szükségem!
A FÉG C18-as cirkó működik, hidegen szinte hang nélkül, de leállásnál "nyikorgó, vagy ehhez hasonló" hangot ad. 60 fok körül már fűtéskor is hallom, és a 65 fok körül egyre erősebb /sőt igen erősen zavaró!!/ a hang működés közben, és leállításkor is nagyon erős a hang. Mintha a kazánból hallanám, de ez nem biztos.
Nem tudom kideríteni, hogy mi adja ezt a hangot. Feltételezem, hogy az égőfej nem adhatja. Nem levegős a kazán, a légtelenítőnél víz jön. Figyelem a szivattyút, nem onnan hallom, de gondolom, elvezetheti a ház. A szivattyún kívül okozhatja ezt más hiba?
Köszönöm.
Üdv: formasu
Sziasztok!
Van olyan itt, aki ismeri Elkoep Dim6 fényerő szabályzó lelki világát?
Kaptam egy olyat, ami 400V-ot kapott a bemenetén. Valamelyest helyreállítottam a megégett panel részt. Volt egy rész a bemeneten, ami optocsatolón keresztül csatlakozott gondolom a vezérlőhöz. 230V rákapcsolása után, funkció ledek váltanak is gombnyomásra, tehát nem halott annyira, de a piros OVERLOAD villog. Ami azt jelenti, hogy az eszközön belüli túlmelegedés volt. Ez nem tudom, hogy nyugtázni kellene, vagy magától kellene abbahagynia. Illetve a bemeneten lévő optocsatolós részt kellene helyreállítani. Sajnos semmilyen rajzot nem találtam a neten hozzá.
Üdv Mindenkinek!
A következő a gondom.
A piros szín jobbra és lefelé kilóg 1 pixel szélesen. Elég zavaró, főleg amikor a betűk szára is csak egy pixel vastag. Lehet-e ezzel kezdeni valamit?
Egyébként úgy került hozzám hogy nem világított. A P-Modulban zárlatos volt egy smd tranzisztor. A javitás után megtisztítottam a portól az Analysis blokkban az optikai elemeket. Sajnos a tisztítás előtt nem néztem meg jobban a képminőséget. De nem mozdítottam el semmit. Az LCD paneleket nem is lehet, mert nem csavarok fogják a 4 sarkon. Fehér félkemény műgyantával kiöntött lyukakban vannak a tartó csapok.
Csak az optikai blokk cseréjével lehetne kiküszöbölni ezt a problémát?
Találkozott-e valaki ennél a típusnál ilyen hibával?
A segítséget előre is köszönöm.