Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

CONAR MODEL 280 SIGNAL GEN.

METER - SERVICE MANUAL
Type: (DJVU)
Size
255.2 KB
Page
17
Category
METER
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar conar manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    CONAR MODEL GEN. 280 SIGNAL
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant METER forum topics:
Delta elektronika SM 15-400 inverter hiba
Helló! Ennek a tápnak a javításával bíztak meg. A hálózati 3 fázisú graetz egyik diódája zárlatos lett, gondolom ez okozta a további fokozatok hibáját. Mivel ilyen kapcsolású tápegységet még nem javítottam segítségeteket szeretném kérni. Az érdekelne, hogy a benne levő 4 külön híd(?) külön-külön is vizsgálható, vagy csak egyszerre lehet őket indítani. Ha leveszem róluk a tápot, akkor a vezérlése vizsgálható, vagy csak rákötött táppal működik? Van lehetőségem torroidról indítani, így is tettem, olyan 200V környékén kezd éledni a vezérlése, de 2 hídban is füstöl a meghajtás előtét ellenállása. Mérhető volt tehát a graetz zárlata, valamint szemmel láthatóan az egyik hídban tönkre ment egy smd kondi. Olyan 3,3 nf körüli értéke lehet, ill. ugyanitt felégett a meghajtásban a fólia. Ezeket kijavítva próbáltam indítani, ekkor viszont az előtte egyébként jónak mért STTH 812-es diódák egyike adta be a kulcsot. Sikerült szereznem egy szerényebb javítási segédletet ebben az van, hogy üresjáratban a mérésre szolgáló 2-2 mérőpontot össze kell zárni, majd így próbálni. Na ez következik most. Kérem aki javított már ilyet segítsen. Üdv.: Ízirájder
Az EKM Thomson-híd előlapján levő telefonkulcsnak miért van két szélső állása ?
Helló ! Szereztem egy EKM YCST Thomson-hidat. Szép, megkímélt és még sosem volt kibontva (gyári plomba rajta van). A géppel kapcsolatban szeretném megtudni, hogy az előlapon bal alul levő telefonkulcs feliratai, az "F" és a "D" betűk mit jelentenek ? Miért kell mindkét kapcsolóállásnál kiegyenlíteni a hidat a mérésnél ? Más Thomson-hidak (pl. a Ganz-féle XTH-1) csak egy nyomógombbal rendelkezik a méréshez. Továbbá, keresek a műszerhez gyári leírást, kapcsolási rajzzal együtt. A gépben vannak ellenállások szépen, amik értékeit szeretném megtudni, valamint, hogy hogyan képezik a négyvezetékes mérőhidat ? Az esetleges későbbi javítások miatt. A műszer képe innen van: http://www.radiomuzeum.hu/index.php/muszerek/ekm/ekm-thomson-hid (utólag is megköszönöm Perneki úrnak Verőcéről, hogy felhasználtam a műszerhez tartozó képeit). Köszi minden segítséget.
Tektronix 2215 oszcilloszkóp, a két csatorna összegzése esetén 1 cm ofszet hiba keletkezik. Miért?
Sziasztok! A fenti szkóp beállítása a leírásnak megfelelően megtörtént. A két csatorna bemenete GND-re kapcsolva. Mindkét sugarat pontosan középre állítva, ha összegzem a két jelet (Both & ADD) beállításban a sugár közel 1 centit lefelé mozdul. Nem találtam erre vonatkozó beállítást. ALT és CHOP módban a két vonal pontosan fedi egymást (jel esetén is). A két csatorna erősítése is egyforma (külön mérve). Az CH2 jele invertálható, de azt is beállítottam úgy, hogy az INV ki-be kapcsolásakor a sugár nem mozdul el középről. A rajz alapján diódamátrixokkal kapcsolgatja a csatornákat, csak az nem világos, hogy ha mindkettő külön- külön DC-ben középen van, akkor összeadva miért mozdul el a sugár? Üdv.
Tektronix 475 kontakthibás V/Div jav.
Van egy Tektronix 475 öm aminek annyi baja van, hogy kontakthibásak a bemeneti fesz osztók. Illetve valahol a bemeneti osztóban van a bibi, lehet nem, is a spec kapcsoló. Nem egyszerű szétszedni, de lassan rábeszélem magam, mert nagyon tuti kis szkóp, még az is lehet megtartom. Hirdetem is lustaságból mert nagyon sűrűre épített szkóp. Szereztem mini imbusz és colos mini imbusz készletet, nehogy éjjel 1 kor avval akadjak el, hogy nem 1,5mm es hanem 1/16 colos kulcs kell valahová. Lepakoltam 1 nap alatt a mini panel beépített szekrény "műhelyem", szóval eddig 3 nap ment rá az előkészültre, de lassan nekiállok. VALAKI TALÁLKOZOTT MÁR ILYEN jelenséggel? fesz/osztás kapcsolót tekerve, kontakthibás sugár tüskésedés a kapcsolási idő alatt (tipikus kapcsolo kontaktnak tűnik nekem), aztán némelyik állásban teljesen túl vagy alulkompenzált. Azaz pl 5mV/osztás jó de a 10mV / osztásban az 1kHz négyszög csak felfutó él és lecsilapodás, mintah egy pF os kondin menne át, ha a bemeneti osztó kompenzáló tagot megpöcögtetem beugrik rendesen, azaz valahol ott a kontakthiba, aztán tovább tekerve pl 20mV /oszt os túlkompenzált négyszög van azaz le van kerekedve teljesen a négyszög sarka. Aztán megpöcögtetve az is normális... Arra gondoltam a bemeneti osztó kompenzáló tagok nem is a kapcsoló, ezek a 6 lábú műanyag téglatestek valószínű 2-2db trimmerkondit, és a fesz osztást is tartalmazzák ellenállás osztóval mert ha egy ilyet kihúzok akkor az adott V/Div állásban nincs jelátvitel azaz áll a sugár alapon, ha megcserélem akkor felcserélem a fesz osztásarányt , azaz az 5mV/div esetleg sokkal érzéketlenebb kapcsolóállás, mert így ő lett a 20mV /Div osztás...szóval ezek a kis műanyag kockák valószínű R osztás és C kompenzálást is tartalmaznak. Ezek a kis téglatestek 6 IC lábnyi kis lábbal csatlakoznak a NYÁK ba ültetett tüskefoglalatokba, ezek a foglalatok mintha nem lennének beforrasztva, hanem csak egy furatgalvános NYÁK ba sajtolva, és mivel a nyák arany színű a foglalatok titánszürkék gondolom tök más anyag 30 év alatt a galvánelem effekt elehette a kontaktust és ott a bibi. Annál is inkább mert ha ki van szedve az összes ilyen kocka és Wellerrel hozzáérek a tüskefoglalatokhoz (hőközlés) és kicsit megnyomkorászom csavarhúzóval (mech erő közlés) és visszarakom a téglatesteket, akkor sokat javul a helyzet akár jó is minden 1 napig, aztán ismét "behal" a "stabilitás". Tervezem a kibontását az adott ÁK résznek hogy asztalon szemügyre vehessem alulról is, hogy vannak benn a tüke foglalatok...És keresek helyettük cserealanyt, eddig egy IC foglalat vagy párhuzamos számítógép kábel tüskebontást találtm ki. LEHET kapni valahol aranyozott alkatrészláb foglalatot, egy lábnak azaz 1-enként, nem 2x7 (mint DIL 14) hanem lábanként??? A CSATOLT KÉP EGY 22 COLOS MONITORON KB 10X ES NAGYÍTÁS! aZ IGAZI MÉRETE KB 1,5CMX1CM ES EGY ILYEN MŰANYAG KOMP ELEM.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce