Uraim,
A tárgyban nevezett gép azt a hibát produkálja, hogy bekapcsoláskor kb10 mp után zöld a kép, majd néha átvált kékre vagy teljesen feketére, és ugrál a kép alja 5-10 cm-t (időszakosan). Néha fut a színes kép mintha a szinkron nem lenne jó. Van olyan állapot is, hogy bejön az adás de csak ritkán és csak egy pillanatra. Általában a villogásokat és a futást produkálja váltogatva. A teletext ablak az előhívható és a szöveget is mutatja. A távra reagál. A digit box-ban már kicseréltem az elkókat (M*29504-103.41*027194 box van benne). Toshiba csöves, de az valszeg jó.
Várom megtisztelő tippjeiteket.
Üdv:
Komlós Laci
Szevasztok
Van ez a fentebb leirt tv,érdekes hibával,bekapcskor,valamikor van raszter,de a kép olyan mintha lehuzna valahol a magas,valamikor nagyon kicsi a raszter,és középen egy világosab függőleges csik lenne,és fől a sorvég tranyó,a 8140esből valami borzalom jonki,de nem nyitó frekvencia,aztán gondol egyet,és minthasemmi sem történne kiugrik a kép,és semmi baja.Tud e ilyet produkálni a TDA8140 es,eddig nemtalálkoztam ennek az ic nek ilyen fajta hibájával,c507 et,c541 et cseréltem semmi változás,panelt átforrasztottam.
Ha a sortrafó hibája lenne,gondolom,akkor enné a tranzisztort,illetve forósodna,marad az ic,ami elég huzós árban van,esetleg nektek is lenne pár tipp mit nézzek még.
Sziasztok!
Van egy ilyen a címben szereplő tv , ami eredetileg hotel tv volt. A hoteltalanítást megcsináltam. Sajnos a kép vízszintesen remegett , amit a kondik cseréjével sikerült is orvosolni. Már dobozában volt több órai kifogástalan üzem után, egyszer csak megremegett a kép és összeomlott.Újra indítva csak villogott a led. Másnap ismét beindítottam és el is indul mintha mi sem történt volna .Kikapcsoltam mivel nem akarom hogy elfüstöljön inkább segítséget kérek hogy miket nézzek át. Rajz Grundig-2396.pdf nem cstolható a mérete miatt.
Előre is köszi!
Igazából nem javítok már tv de ezt páréve én csináltam és megkértek hozzam rendbe.
Sziasztok!
Hoztak hozzám egy ilyen 100Hz-es szépséget, működik, csak fekete-fehér, mind tunerről, mind AV-ról. Van benn egy DEALER SERVICE MENU, a belépési kódja 8500, de ott nem találtam olyat, amin lehetne ezügyben állítani (s-video, vagy pal/secam).
Van ötletetek, mi okozhatja ezt? A tulaj azt mondta, nem tetszik a színe, meg hangolási gondjai vamnnak, nekem hangolt, és a fekete-fehér nekem se tetszik.
Üdv: Jácint