Köszöntöm a kolégákat, ezzel az alkalommal nem kérni szeretnék hanem egy hibát szeretnék közzé tanni, valószinű hogy nem egy ujdonság de még vannak ujszülöttek is.
Egy cp33o Daewoo nál tapasytaltam egy fűggőleges fokozat ra utaló hibát (vizszintes csik). De se a végfok se a meghajto TDA8362 nem volt hibás.
A mérésekből kiderűlt hogy a TDA8362 es 1o es lábán a 8v hejett 14 et mértem ,a7808 as stabilizátor defektes volt . A 8v hejreálitásával a vertikalis eltéritő elindult.
Gondolom hogy más készülékeknél is segithet ez a tapasztalat ahol TDA8362 es hasznalnak.
Üdvözlöm a Mestereket!Egy kis tanácsra lenne szükségem: A fent nevezett tévé a tulajdonosa szerint, "egyet gondolt" és megállt ,többé nem lehetett elinditani a power led sem világit.Szétszedtem és látom hogy a hálozati 4 A biztositékot ellötte.Kicseréltem probaképpen egy ugyanolyan értéküvel ,de bekapcsolás után kb 3 másodpercel ezt is kiverte, még mielött bármi is megjelenhetett volna a képernyön. Mivel nem tudtam mérni feszültséget igy megszakitottam a sortáp vonalát, és megterheltem egy 40 wattos égövel . Igy már nem veri ki a biztositékot stabil 123 voltot mérek az égön. Beiktattam egy 92 ohmos 16 wattos ellenállást a sortáp vonalába sorosan ,és igy táplálva a sorvéget , nem veri ki a biztositékot ,kép és hang van.Az ellenálláson 26 volt feszültségesést mérek ,az ellenállás bemenö feszültsége 123 volt .
A tápegység minden feszültsége megközeliti a normális értéket , egyedül a sortraforól jövö 200 voltos video végfok tápfeszültsége nem megy 100 voltnál feljebb.Ha kiveszem az ellenállást akkor ismét ellövi a biztositékot.Égés , füstnyomok nincsenek sehol.Szerintetek a video végfokban keresgéljek , vagy a sortrafo lehet a ludas?A ring teszter a trafot beépitve is hibátlannak mutatja mind a 8 led világit. Rajzot csak CP 185G saszi változatot találtam /GU végzödés nélkül, igy ebböl dolgozom. A video végfok a tv-ben tranzisztoros , a rajzon meg ic vel van felépitve .. Elöre is köszönöm az esetleges észrevételeket tisztelettel
dddemeter!
Üdvözlet a fórumozóknak!
Szeretném kikérni TV javításban tapasztaltabb szakik véleményét a fent említett készülékkel kapcsolatban.A hibajelenség a következő: alapból nincs készenléti állapot,áram alá helyezéskor mindössze annyi észlelhető,hogy a táp egy pillanatra mintha felfutna,ezalatt tehát a szekunder köri feszültségek a másodperc tört részéig mindenhol megjönnek,majd nyomban be áll egy úgymond takarékosabb üzemmódba.Ilyenkor a szekunder feszültségek normál értékeinek kb tizede mérhető,tehát a vezérlő processzor tápfeszültségei (2,5-3,3V) jelen vannak folyamatosan.Szóval a táp ilyenkor egyfajta stanby állapotba kerül,csak az a probléma,hogy a stby led a bekapcsolás pillanatától egy folyamatos villogásban van,zöld-piros fénnyel felváltva.Ez a folytonos villogás engem zárlatra engedett következtetni valamelyik tápágban,de nem találtam sehol semmit.Először a sorvégfokra gyanakodtam,de azt nagyjából átfutottam,és így elsőre rendben találtam,valamint hogy teljesen kizárjam,kiforrasztottam az L802-es induktivitást megszakítva ezzel a sortápfeszültség útját,majd próbaképp a C813-as kondira rácsatlakoztattam egy 75W-os izzót,de a táp továbbra is csak tílt,méghozzá olyan gyorsasággal,hogy az izzó fel sem érkezik villanni.Továbbá a táp primerköre is át lett vizsgálva,meghajtó IC (1801) csere megtörtént,elkók rendben mindenhol.Őszintén szólva most már kezdek kifogyni az ötletekből.Jelenleg én vezérlési problémára gyanakszom,konkrétabban a 1701 pozíciószámú IC –re.Annyit tudok,hogy a tápfeszeket,órajelet megkapja,de nem reagál semmire.Továbbá még eeprom hiba is megfordult a fejemben,de itt már inkább meghallgatnám egy-két jártasabb szaki véleményét is.Szóval ha ez ügyben valakinek van valami ötlete,megköszönném,ha megosztaná.
Hi.
Táp és eltéritési hibával jött a 100Hz es 29 colos daewoo.
Tápjavitás után fogta a sort a tda 8358j ic és a zárlatos rgp15j dioda.
Találtam bontott ic-t és diodát, a tv elindult.
Kb egy óra üzem után 60 fok körül volt az eltéritő ic hűtése,a sortranzisztoré akkor még nem volt vészes.
2 órai működés után a tda felment 75-80 fokra mig a sor meg kb 65 fokra,és ezek az értékek maradtak is 3-4 órás üzem után is.
Kérdezem, hogy mennyire jók ezek az értékek???
Kicsit sokallom a tda melegét....
Cseréltem a 3 lábra menő diodát is de lényeges változást nem tapasztaltam.
Persze átkondiztam a táp és sorki környékét!!!!
A mestereknek a véleményére lennék kiváncsi..
Üdv.egon