Hello!
A fenti Daewo tv-hez (CP 375 belső)szeretnék segítséget kérni:Mégpedig be lehet -e lépni a service menü-be saját távva, és hogy( eprom csere után kép eltolódott).Infót előre is köszönöm.
Üdvözlet Mindenkinek.
Hozzám került a fent emlitett LCD-tv (kb 7-8 éves). A hibája az hogy bekapcsolás után öt percig fut a kép ezután megáll és a tv rendesen működik.
Úgy kb két (2) óra elteltével elkezd újra futni a kép úgy tunerról mint bemenetekről. A tápban a feszültségek csak század (V) eltérést mutatnak (12,08V és 23,39V) a standbyhez és az induláshoz képest. Kicseréltem a tápegységben a kindikat de nem változott semmi. Arra kérlek titeket segitsetek tanáccsal hol keressem a hibát. Nekem úgy tünik mitha nem kondi de valamelyik félvezető volna a hibás.
A tanácsokat élőre is köszönöm.
Sziasztok!
TV-t azzal a hibával hozták, hogy évek óta nem volt használatban, és most nem lehet bekapcsolni.
Elkócsere a H-drive C813=10uF/100V és jó lett a TV (volt még elkóhiba a vertikális IC környékén). Jel nélkül lila volt hangyákkal, átcinezgeten az RGB lapot, ezután bekapcsoltam szürke hóka a kép, átnéztem nagyítóval hátha valamit elrontottam de minden jónak néz ki, TDA6103Q melegszik, raktam ujat bele ugyanaz a jelenség. Kipróbáltam a képcsö RGB-jeit(a soros ellenállásait kihuztam)testre érintettem egy pillanatra, és megtaláltam hogy nincs piros szinem.
A48 vékony nyakú képcsô volt benne, nekem meg egy másik DAEWOO-bol vastagnyakum volt, ami villamcsapott volt, de már leszedtem a mágnesgyürüket kellett egy Samsungba.
Atraktam a vastagnyakú képcsövet, az eredeti RGB panelt meghagytam oda bekötöttem a fütést, GND2-ôt, screent, meg a fókuszt. Az eredeti lapom meg mellette ideglenesen lóg arra megy a 200V, DC (8V), RGB kis jelszint,GND, majd errol megy a nagy RGB jelszint drotokon fel a képcsôhöz( a régi H/V dugón levô vastag kábelt kihasználtam mert épp jók a szinek), meg a GND2-ôt lehoztam a képcsôrôl az eredeti lapra.
Bekapcsolva mintha a kép nem a képernyôn lenne, hanem lent lenne valahol fél méterre a képcsô alatt, halvány fehéres flekk van a képcsô alsó felében, az eltérítô ohmjai 2ohmal kevesebb az eredetitôl.
Kiprobaltam a katodokat, de nem huztam ki az elterito tekercset, és mindegyik szinre ezt a jelenséget adta, de érezhetô volt hogy huzza az áramot mint amikor jók. Vertikális IC melegszik fél perc alatt 50°C, de lehet hogy ez normális is.
Lehetséges hogy a villám kinyirta a képcsövet, vagy az eltérítôt?
Eltérítôn belülrôl nem latszik semmi égésnyom, de a képcsôpanelon el volt égve a GND2 drótbevezetéstôl vezeto NYAK folia 2mm-es hosszban.
VIsszakéne hogy tegyem a rossz csövet a nagy elteritôvel az segitene valamelyest kiszürni a hibát, csak már kiszedtem a kepcsofoglalatot, hogy legyen lyuk az RGB drótjaimnak..
Üdvözlök minden kollégát!
Ebben a készülékben (szerintem) valamilyen BEKO mainboard lakik. Valószinű,hogy ellszált az eeprom tartalma. Viszont van benne egy PIC 16F 690-es IC is. Esetleg ennek a tartalma is lehet rossz. A panel adatai:
DPP-42AF(H)MBD S/N: 4859819492-00 A nyák alján: DPP-42A2L(G)MBD a S/N szám ugyan az.
Fehér cimkén: A.MPGT85F062 (a többi le van szakadva).
egy kép róla:
https://www.olx.pl/oferta/plyty-tv-plasma-daewoo-dpp-42a3-sprawne-CID99-IDuTnDP.html
Egyébként,ha a mainboard le van húzva,elindul a készülék többi része van gyenge homogén fény is.
Szóval kellene egy tartalom,vagy működő mainboard.
üdv.