Sziasztok!
Nem az örök vadászmezőkre :)
Ezt a plazmát Öcsém kapta pár éve. Egyik este még jó volt, másnap bekapcs és alig van fényereje, menüből sem lehet feljebb venni.
Kijelzőöregedés vagy mi lehet? Valaki vállalja?
Üdv:
Pityesz
Üdv a tisztelt kollégáknak! (Boldog új évet!)
Egy jó öreg CP-850/F chassis-t próbálnék még életre kelteni, ebben kérnék egy kis segítséget. Alap esetben stdby van, viszont a sora nem indul el. Körbeolvasva a hasonló témákat, ugye szokásos táp-tiltási hibaesetek. Ami viszont érdekes, hogy itt nem az alapeset fordult elő, mert ez most nem letiltja a tápokat, hanem valamiért megemeli. Leválasztva a sorvégfokozatot és egy 60W izzóval terhelve a táp tökéletesen megy (stdby=102V , ON=130V), távirányítóval ki-be kapcsolható. De amint visszakötöm a sorát, a stdby=129V-on áll ,bekapcsolva a sora halkan nyösszen egyet és a sortáp ON=185V és lassan kúszik felfelé. (Már azt sem értem, hogy stdby-ban amikor nem megy semmi a sorából, miért magasabb a fesz mint a műterheléssel)
A sortrafó (a led-es teszterrel a primer körét vizsgálva) jónak mutatkozott, a képeltérítő fokozat nem zárlatos. Kondik ESR-re jók.
További ötlet esetleg?
Üdv kollégák!
Adott a fenti tv. Főkapcsolóval bekapcsolva, recseg ropog a hangszóró, majd nagy nehezen zöldre vált a led. És aztán nem indul semmire, se távkapcsolóra se gombokra. Első blikkre ugye kondik kidobálása, mert a táp nem az igazi. Viszont rajzot nem találok a tanyán hozzá, csak valami horizont nevűt hoz erre a tipusra.
Beleszaladt már valaki? Magyarországon forgalmazott kütyü, nem lomizott.
Sziasztok!
Fehéregyensúlyt kéne állítanom a fenti készüléken, de nem tudok belépni a szerviz menübe.
Ezt olvasom róla:
Entering SERVICE MODE
Using the Service Remote controller, you can enter service mode directly.
Adjustment REMOCON and EEPROM initial DATA
The adjustment Specification use the SERVICE REMOCON R-34SVC
(S/N: 48B3034SVC)
Létezik trükk, amivel megkerülhető a szerviztáv vásárlása?
Valaki ITT említett már hasonló esetben (Daewoo) egy tanítható távot. Jól emlékszem?
Esetleg egyéb ötlet, javaslat?
Köszönöm a segítséget!