Szervusztok!
A hibajenség a következő:
Egészen kis fényerő mellett még működik, de ha a fényerőt növelem, a kijelző kikapcsol, sötét lesz.
Úgy tűnik, a meleg nincs rá hatással. Még bootolás alatt is kikapcsol a képernyő, ha nagyobb fényerő van beállítva, illetve erős melegedés, használat mellett is működőképes marad, ha a fényerőt nem növelem. A gép egyébként jól működik, nem fagy le, stb.
Arra gondoltam, hogy a kijelző tápegységének áramkörében, valamelyik kondenzátor hibásodott meg (kapacitásvesztés vagy ESR romlás), és e miatt lehet a probléma. Kapcs.rajz nyilván nem létezik róla, de valami támpontot tudnátok-e adni, hogy egyáltalán merre keressem a hibát, vagy a kijelző tápegység részét? Még sosem javítottam laptopot, illetve a szétszedés is csak HDD cserére vagy RAM cserére korlátozódott.
Nem akarom szétbarmolni a gépet, ezért inkább kérdezek. Illetve, ha valaki elvállalná a javítását rentábilis áron, kérem jelezze.
Előre is köszönöm.
u.i.
Miért nem dobom ki inkább? Mert a képernyő felbontása 1920x1200 és erre nagy szükségem van, amikor éppen használnom kell terepen. Szinte ez az egyetlen pozitívuma.
Miért nem veszek inkább helyette egy másikat, újabbat, jobbat? Mert évente csak 2-3-4 alkalommal használom és erre nem ruháznék be nagyobb összeget. Nyilván, ha napi szinten használnám, akkor nem szórakoznék egy ilyen elavult géppel.
Sziasztok!
Azután érdeklődnék valakinek nincs-e elfekvőben DELL PA-1131 hálozati töltője (rossz is ) A DALLAS chip kellene belőle.
Üdv:Néci
Üdvözlöm a kollégákat!
A fennti laptop, használat közben, 19%-os maradék aksi kapacitáson hirtelen leáll. Újraindítva, müködik egészen addig míg meg nem jelenik a "Low Battery" üzenet és ekkor csatlakoztatom a töltőt.
Szerintem kéri az új aksit. A tapasztaltabb kollégáknak is ez lenne a véleménye, vagy esetleg más oka is lehet ennek a jelenségnek?
Előre is köszi a válaszokat.
Tisztelettel, Zsolt.
Üdvözletem Mindenkinek!
A fent nevezett laptop külső monitorral üzemel, de a saját kijelzőjének még a világítása sem megy. A komplett inverter panelt kicseréltem, de minden maradt a régiben. Esetleg lenne valakinek valami ötlete a hiba mibenlétében? A segítséget előre is köszönöm.
vertom