Sziasztok!
Van a gyerekeimnek egy DELL VOSTRO A180 számítógépük.250Gb-os HD van benne.A gépen win7 van.Vettem egy TOSHIBA DT01ACA050 500Gb-os HD-t.Ezt második HD-nek szánom.Vettem hozzá táp és adat kábelt is.A beépítés után a setupban beállítottam,elmentettem az új helyzetet.A gép magától föltelepítette az illesztő programot.(Üzente.)De a számítógép re kattintva nem jelenik meg az új HD.Látja a c:-t a d:-t a cd meghajtót és a pendriv-ot.De az új hd-t nem.Eszköz hozzá adás a végtelenségig megy és nem találja.Nem is látja,ha az eszközök között nézem.Próbáltam másik csatlakozóba dugni a kábelét.Konkrétan a cd meghajtó helyére,a cd-t meg máshova dugtam.akkor is telepíti az illesztőket,de a helyzet nem változott.Kérdéseim közül az első:itt is mester-szolga jumpert kell a hd hátuljába dugni?Mert nincs benne.Ha igen,akkor hogyan?Miért nem működik?Segítségeteket előre is köszönöm.Üdv Varga Jano
Köszöntök minden Tanyakedvelőt !
A címben írt probléma megoldásához kérek segítséget. A DELL D620 laptop biosza nem teszi lehetővé, hogy bootoláshoz elsőként optikai, másodikként HDD -ről indulást állítsak be. A WinXp alapprogram betöltése úgy volt lehetséges, hogy 1.HDD.... 2,CD..(a HDD engedélyezése esetén, az kizárólag első meghajtó lehet) mivel a HDD üres volt elindult a CD meghajtó és sikeres volt a telepítés a CD-ről.
A Win7 telepítése így nem lehetséges, mivel a HDD-n ott van már a WinXp, ezért onnan indul. Ha a bios-ban csak a CD-t jelölöm ki, akkor betöltődik a Win7, de ezt követően nem megy tovább a telepítés a Hdd-ről nem indul, mert az nincs engedélyezve.
Mi lehet a megoldás ?
Minden segítséget előre is megköszönök !
Sziasztok! Keresem a fenti notenbook alaplapjának kapcsolási rajzát.
Panal típus:07211-3
DS2 Intel
Előre is Köszönöm.
Üdv. Gábor
Megvan ne keressétek.!
Üdvözletem Mindenkinek!
A fent nevezett laptop külső monitorral üzemel, de a saját kijelzőjének még a világítása sem megy. A komplett inverter panelt kicseréltem, de minden maradt a régiben. Esetleg lenne valakinek valami ötlete a hiba mibenlétében? A segítséget előre is köszönöm.
vertom