Mivel új vagyok az oldalon,először is szeretnék üdvözölni mindenkit,aki itt tevékenykedik az oldalon,ami már számtalanszor nyújtott nekem segítséget,a regisztráció nélkül letölthető anyagokkal.
Sajnos nem vagyok egy zseni ezzel én tisztában vagyok ( sokan vannak, akik láttak már kondit,meg diódát annak hiszik magukat) Csak hobbi szinten barkácsolok gyerek korom óta,ami még most 39 éves koromra is megmaradt. Ezt azért írtam le mert a segítő szándékú tagoktól szeretnék előre is elnézést kérni ha valamit elsőre nem értenék meg. Köszönöm.
A problémám amiben segítséget kérek ,egy Dell D810 laptop. Az invertere nem működött,így kaptam a készüléket. Az inverter tápfeszültségeit, magán az inverter panelon ellenőriztem,amikor az 5v-os részt mértem, a műszer csúccsal sajnos összezártam a negatív résszel,és azóta nem indul a lap. Tudja valaki esetleg hogy van e valami védelem ami ilyenkor elszáll,és köze van a lap indításához?
Előre is köszönöm.
Sziasztok!
Most hoztak egy laptopot, hogy Windows7 helyett tegyek rá Windows XP, de nekem sp3-as van. Ezzel kiakad ott amikor a lemezeket hozná fel, és nem tudok tovább menni. Az volna a kérdésem, hogy érdemes volna XP-ét rakni, vagy inkább Win 7-et. Ha XP-ét akkor milyen, és hogyan lehet felrakni?
Üdvözletem a Fórumtársaknak!
Kaptam egy használt Dell Inspiron 5110 15R típusú laptopot, aminek megörültem, mivel így az USB-s oszcilloszkóp előtét és a digitális mikroszkóp megjeleníthetősége bárhol rendelkezésemre áll.
Eddig ezeket az eszközöket szükség esetén, más nem lévén, csak az asztali gépemre tudtam csatlakoztatni.
A gépet kitakarítottam, a bekeményedett hűtőpasztát eltávolítottam majd újra cseréltem, a CD/DVD meghajtót működőképessé tettem, stb.
A mellékelt fotókon látható hibajelenség sajnos zavaró, de mivel így kaptam, csak ezért nem szeretném kidobni, mert más jellegű, funkcionális hibája nincs. A hibával kapcsolatos ismeretem és tapasztalatom híján a hibajelenség megoldásához kérek útbaigazítást, ötletet, segítséget , amit előre is köszönök!
üdv
RTZ
A probléma megoldva!
Sziasztok!
A 9 éves Dell Latitude D830 laptopomnak az akkuja most csukta be a kaput végleg (9 év az elég szép idő volt, nem igaz?) és szétszedtem, hogy megnézzem mit tudnék vele csinálni és találtam benne 6 db. 18650-es ipari cella akkut, amiből 4 még jónak tűnik, 2 már nem annyira. Van egy másik típusú Dell laptophoz is egy használt akkum amiből két jót áttudnék tenni a D830-asnak az akkujába, de valahol mintha olyasmit olvastam volna, hogyha a cellákat úgy kell kicserélni ilyen laptop akkuban, hogy az akkunak végig feszültség alatt kell lennie egy külső tápról különben nem fog működni miután összeszerelted és betetted a laptopodba.
Szóval mi az igazság, valóban feszültség alatt kell lennie az akkunak a cellák cseréjének az időtartama alatt és ha igen, pont annyi feszültséggel amit maga is szolgáltat amikor fel van töltve (a jelen esetben 11,1 V), vagy sima 12 V-ot is lehetne itt használni?