Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni,hátha valaki belefutott már ilyenbe!
Dell Latitude E6420 gépbe kellene vegyek világítós gyári magyar billentyűzetet.
Találtam is egyet ami szerintem jó lehet,de nem vagyok teljesen biztos benne,hogy ezzel kompatibilis.Próbáltam utána nézni billentyűzet model szám alapján,találtam 1-2 helyen utalásokat rá, hogy jó lehet helyette!
Köszönöm!
Üdv. Miki
Sziasztok!
Olyan a problémám, hogy a laptopom az akksiját, csak kb 50-százalékig hajlandó feltölteni. A töltőim elvileg jók, rámértem mind a kettőre. Az akksim is jó, mivel egy másik gépbe átrakva teljesen feltöltődik. És utána el is ketyeg vagy másfél órát. Az akksit kb 3 hónapja vettem, és akkor is csak 98-százalékig tötltötte, de nem foglalkoztam vele.. Ötlet?
Üdv!
Javitanám a fenti tápot. A puffer kiköpte a lábait és zárlatos a pfc-ből a pufferre menő dióda.
Nagyot segitene, ha volna rajz róla.
Az is segitene, ha néhány alkatrészt tudnék azonositani:
Táp vezérlő: 16 lábú, felirat A301P új sorban 09K610. Ez talán LTA301 lenne, de nem találok adatlapot róla (mindenki csak eladni szeretné...)
Primer segédtápban: y4w jelű sot89 tokos valószinűleg zener, de hány voltos?, ill. zua sot89 tokos valószinűleg npn tranzisztor (előbbi zener áteresztője).
Szekunder oldalon talán felügyeleti áramkör: 8 lábú, felirat 103atw új sorban ek805.
Minden segitséget hálásan fogadok!
sanyika45
Üdv Mindenki!
A címbeli laptop került hozzám azzal, hogy folyamatosan villog a lapin az akkuikon sárga LED-je (ami a szerviz manuál szerint normális is rossz akkunál), amikor a hálózati töltőt csatlakoztatják. Ha nincs rajta a töltő, akkor be sem akar kapcsolni.
Elmondásuk alapján korábban normál módon akkuról használták a lapit, amikor hirtelen kikapcsolt és azóta csak töltővel tudják használni. Állítólag a hiba előtt 2-3 órás üzemidőt produkált az akku.
Szétszedtem az akkut és a cellák le voltak benne merülve, de mind 3,3 V felett volt, ami azt jelenti, hogy a beépített töltésvezérlője tiltotta le a működését. Van rajta egy tesztgomb, aminek a megnyomására a LED-ek nem mutattak életjelet. Kiforrasztottam az akkucsomagot és labortápról egyenként feltöltöttem a cellákat, majd visszaforrasztottam a töltésvezérlő panelra. A művelet után a kis gombot megnyomtam és nem történt semmi. Gondoltam, hogy talán a töltésvezérlőnek kell valami infó a lapiról, ezért összeraktam és betettem a lapiba és a lapi akkuikonja ismételten folyamatosan és sárgán villogott, amikor a töltőt bedugtam. Nosza, szedjem szét megint, hátha találok valamit, amit addig nem vettem észre. Ekkor ért a meglepetés, ugyanis az akkun mind az 5 kék LED folyamatosan világított és ha megnyomtam rajta a tesztgombot, akkor 3 LED elkezdett villogni, majd egy idő után kialudtak és egy kis idő elteltével ismét kivillant az 5 LED, melyek azóta is folyamatosan világítanak. Ez a jelenség nekem azt vetíti előre, hogy nagy eséllyel a töltésvezérlőben van valami hiba és korábban emiatt nem adott ki feszt és emitt nem töltődött az akku és villogott a lapin a sárga LED, továbbá az 5 LED folyamatos világítása okozhatta az akku teljes lemerülését is. Az akku ezen hibája miatt, eddig a lapit nem is szedtem szét a töltéskör hibája után kutatva.
Korábban hallottam olyat, hogy a DELL, COMPAQ és a HP csinál olyan huncutságokat az akku menedzselés terén, hogy tervezett avulást épít be az akkuk töltésvezérlőjébe, amivel idejekorán akkucserére késztetik a tulajt. Nem tudom, hogy ez csupán legenda, mert eddig nem foglalkoztam ilyen típusú lapikkal mélyrehatóbban, de a mai világunkban simán el tudom képzelni ezt is.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek menthető az akku vagy mindenképpen újat kell vásárolni?
Várnám szíves meglátásaitokat és tanácsaitokat.
Köszi