Üdv mindenkinek!
Kérdés: van egy Dell laptoptöltő DC 19,6V 6,7A kimenettel. Egy egyenáramú berendezést szeretnék vele táplálni. A csatlakozó 3 fémes résszel rendelkezik: külső kör (negativ), belső kör (pozitív) és van egy tüske, amin nem mérek semmit a negatívhoz képest. A DC csalakozó negatív és pozitív részén 19,66V van üresjárásban. Mihelyt a beredezést rákapcsolom, a csatlakozóban levő kék led elalszik ... és nulla fesz marad továbbra, Hálózatból kihúzva, majd ismételten visszadugva, a kék led világít, 19,66V fesz. megvan .... Mi a szerepe a tüskének? A rákapcsolt berendezés kb. 2A -t vesz fel. Másik ugyanilyen laptoptöltővel ugyanez a jelenség. Laptop töltő biztosan üzemképes, mert azt bedugva a laptopba, a töltés működik.
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdvözletem Mindenkinek!
A fent nevezett laptop külső monitorral üzemel, de a saját kijelzőjének még a világítása sem megy. A komplett invrter panelt kicseréltem, de minden maradt a régiben. Esetleg lenne valakinek valami ötlete a hiba mibenlétében? A segítséget előre is köszönöm.
vertom
Sziasztok! Egy nagyon hallgató Dell Vostro 3360 szubnotit szeretnék feléleszteni(indításkor ha RAM modul is van az egyik foglalatban, akkor csak felvillannak a LED-ek, de a kijelző már nem kapcsol be, ha pedig kiveszem a RAM-ot, akkor a LED-ek ugyan égve maradnak, de a gép nyilván nem fog elindulni) és első körben a BIOS IC hibájára gondolok, ezért ha valaki meg tudna dobni egy hozzávaló dumppal, azt megköszönném. A Dell sajnos .bin, vagy .rom formátumokban nem adja közre a BIOS-t, csak .exe-ként. A letöltött .exe-ből ki tudtam szedni .rom-ot, ami ha jól tudom sima átnevezéssel .bin is lehet, de a teljes fájlméret így >13Mbyte ami nyilván nem fér bele a 8Mbyte-os BIOS flash IC-be. Szóval a hogyan tovább felől is érdeklődnék... Köszönettel: dongo
Üdv.
Egy alaplap hibás laptop került hozzám, azt csinálgatom... Töltőre dugva semmit se csinál csak a töltő ledje vibrálva villog. Átméregettem és találtam pár B340A diodát amiből mindegyik mind a két irányba vezet...200-200... Én rontok el valamit? Vagy létezik,h az összes dióda behalt? ( meg van 2 db B4E vagy mi, még nagyítóval se látom. ) Hibásan mérek, vagy ez így rendben van eddig? Mi okozta a dióda halált? Hol keressem a hibát?
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/vishay/b330la.pdf
Köszi