Sziasztok!
Egy új talány ami megoldásra vár:
A fent említett készülék 10 perc hibátlan működés után kikapcsol készenlétbe
ez után vissza kapcsolható működik ismét.
Hamar rájöttem melege lehet mivel külső ventilátoros hűtéssel elmarad a kikapcsolás.
Viszont a készülék tartalmaz 2db. ventilátort és itt jön a kérdés 1: minek van benne
ha egyik sem működik? 2: miért kapcsol le előbb a túlmelegedésre?
Jelzem a hibát nem befolyásolja a nagyobb hangerőn való használat ill. hangfalak
nélkül is ugyan az a helyzet.
Üdv. steewi
Sziasztok!
SW50N06 helyett milyen alkatrészt használhatok egy autós erősítőbe?
Ezt a kettőt néztem, de biztosra szeretnék menni :
FQP50N06
IRFZ44N
Előre is köszönöm a segítséget!
Hello! Van a címben nevezett keverő, amit rendbe szeretnék hozni. Az előélete annyi, hogy még jó 17 éve, amikor vettem, akkor sajnos volt egy olyan rendezvény, ahol "a művház tuljának fiát" is oda kellett engedni a pultba 1 órára. Amikor jó fél óra után elzavarta a vendégeket a sz...r zenéjével, én meg őt zavartam el a pultból, akkor láttam, hogy minden maximumon volt, a kivezérlésjelző még csak nem is villogott, hanem folyamatosan világított. Ezután az eset után a fejhallgató kimeneten a jel kb. 1/3 szintre csökkent. 3 kimenete van, mind3 azonos. Mivel új volt, graiba visszavittem, ahol jó 1 hónapot ültek rajta, már úgy kellett könyörögni, hogy adják vissza, mert dolgozni kellett vele. Mindenféle javítási papír nélkül kaptam vissza. A hangerő egy nagyon picit javult, de még mindig 1/2 szint alatti az új állapotához képest. Szétszedés után kiderült, hogy ellenállást hidaltak át direktbe, ennyi volt az 1 hónapos javítás eredménye. (Csak megjegyzésként írom, hogy ők cseréltek komplett CD fejegységet fél év után, amikor egy lejátszó gyári hibája az volt csupán, hogy a fejegységet burkoló fekete műanyag idővel eldeformálódik és emiatt a lencse nem tud mozogni. Amire a második CD-t is vittem nekik pár hónappal később, akkor mondták, hogy ez a probléma csupán, de az elsőnél 2 hétig járatták és nem jöttek rá.) Gyors megoldásként (hiszen a szakik sem tudták megoldani), egy régi magnóból került bele egy fejhallgató-erősítő rész, de nagy volt az alapzaja, így évekkel később egy másik bontásra ítélt keverőből került át egy fejhallgató-erősítő modul, amivel így most egyetlen kivezetésen működik erősen (bár ez sem éri el az eredeti szintet), a többi 2 mind maradt gyenge. Mivel most van némi időm, hogy a rég halasztott javítgatásokkal foglalkozzak, így pillanatnyilag ez lenne soron. (Már nem ezt használom évek óta, de olykor kezdőket oktatok és nekik inkább ezt adom elsőre, nem a digitálisat.) Még nem szedtem szét, elsőként meghallgatnám azok véleményét, akik jobban értenek hozzá a fenti "szakikhoz" képest, hogy merrefelé induljak el. Az oldalon van SM hozzá (battle mixer néven). Panelrajz nincs benne. A leírt történet alapján mi gyengülhetett le, éghetett le, amit a szakik nem találtak meg?
Módosítottam a címen, a módosítást kivéve a fejhallgató már jobban szól, de a master/booth/rec kimenet kb -15 és-17dB között van +3dB-es bemenet mellett. A saját VU-ja is azt méri, amit a kimenetre kapcsolt másik keverő.
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, mert hangosításban sem vagyok túl jártas. Egy passzív mikrofon jelét kellene eljuttatnom kb. 50m-es távolságba. A (2ér egyben árnyékolt kerek) vezeték már be van építve és persze 230V-os vezetékek mellett is fut.
Jelenleg a mikrofon jel minden erősítés nélkül jut el az végfokig, így baromi nagy a brumm. Arra gondoltam, hogy a mikrofon mellé betennék egy erősítőt (ez rendelkezésre áll), ami a mikrofon jelét vonali jellé alakítja és erősíti. Ezt továbbítanám a végerősítőhöz. Ezen van mikrofon és vonali bemenet is.
Eljuthat az asszimmetrikus jel kb. 50 méter kábelen normális minőségben, vagy a mikrofon oldalra mindenképpen szimmetrikus kimenetű erősítő kellene?
A mikrofon oldalon a mikrofont kapcsolni is kellene "kapcsolási zaj" nélkül.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv:
Gyula