Helló !
Emberek, keresek Fok-Gyem TR-9158-hoz műszaki leírást és kapcsolási rajzot (vagyis teljes gépkönyvet). Még mielőtt bárki leintene, SIMA 9158-hoz, (a fokozatszabályzós feszültség és áram szabályzásúhoz) és nem a 9158/A-hoz keresek leírást ! Az itt a Tanyán nincs, mindegyik leírás TR-9158/A. Bármilyen megoldás érdekel. Ha nincs leírás, de valaki PONTOSAN tudja, hogy a 9158 és a 9158/A KAPCSOLÁSA miben tér el, azt is szivesen veszem, de akkor pontosan vezessen is végig valamelyik itt levő 9158/A rajz segítségével (az nem érdekel, hogy "ja, az egyik folyamatosan szabályozható, a másik meg fokozatkapcsolóval").
Nagyon megköszönök minden segítséget előre is.
Some months ago I bought a Marconi TF 2008, I knew that the instrument not was fully functional. When I started faultfinding I realized that the wiring was wery complex. By help of schematics that can be downloaded from many sites I started to sort out the wiring between all the modules in A30. It took quite a while but was to great help when I started the faultfinding. First of all I replaced all electrolytic capacitors, found several capacitors that were broken. The main problem was that the Carrier range positions 2, 6, 8 and 10 did not work. The problem for range 2 was an broken inductor L1, in module A8. The fault for range 6,8 and 10 was a broken connection between R4:s center pin and R3 in module A23 (bad soldering). To help anyone with faultfinding I share my ownmade drawings in the attached PDF.
Sziasztok!
Régebben szereztem egy ilyen szépséget:
A jelensége az, hogy bármi kezelőszervet is használok, a kijelzőn mindig 19999-et ír. De a méréshatárt jelző tizedespont változik, ugyanakkor nem tudom, jól kezelem-e a műszert.
Aki ismeri vagy látott már ilyen multimétert, kérdezném, hogy kell kezelni. Nekem ugyanis fura, hogy minden kezelőgombja ,,beragadós'', nem arretálóak. Illetve ezek az RFT-sek által szeretett piktogramok mire is szolgálnak. Sikerült ugyan a gép doksiját letöltenem, de a német tudásom már megkopott no meg akinek van tapasztalata ezzel vagy hasonló RFT műszerre, örömmel venném megjegyzéseit, ötleteit.
Ha viszont van hibája a műszernek, akkor szép móka lesz javítani, tekintve, hogy van benne egy halom kártya, amik kábelkorbáccsal vannak összehuzalozva, ill. tartalmaz egy normálelemet is. Azt már mértem óvatosan, az jónak tűnik (tekintve, hogy a HIKI TR-1666 automatikus digitális voltmérője el sem indul, ha nincs benne vagy rossz a normáleleme, gondoltam, hátha itt is ez van).
Szép és szimpatikus műszer, még akár társait is szereznék neki, ha valakinél van elfekvőben rossz vagy jó, használnám is szívesen :)
(A hozzá hasonló felépítésű frekvenciamérő és számláló egységet, S-2201.010 már régóta használom, azt már kiismertem)
Üdv!
A kérdésem a következő volna ,a fent nevezet tesztre elkészítésére váladékoznák házilag ha persze ez anyagilag meg éri. Én olyan tesztere gondoltam,hogy a műszert a hálózatról táplálnám meg a mérendő eszközt pedig a mérő műszerbe csatlakoztatnám két analóg kijelzővel látnám el az egyik Megaohm mutat a másik meg mA.És egy teszt gombbal látnám el.Ha valaki tud segíteni a fel tett kérdésbe megköszönném.