Üdv!
Van két darab, vadi új Philips gyártmányú, 18515 típusú végablakos Geiger-csövem. Elkapott az ihlet, hogy kezdjek velük valami, de infó hiányában fogalmam sincs az érzékenységükről és az anódfesz mértékéről, amit igényelnek.
Arra kérném a Nagyérdeműt, ha valaki ismeri ezen szerkezeteket és van infó a birtokában, segítsen közelebb a megoldáshoz! Ha kell, holnap tudok fotót is felrakni. Próbáltam a Guglit, de nem segített. 18504-et találtam, de az csak hasonlít, hosszabb és kisebb az átmérője, de egy lehet az anyjuk.
Köszönöm!
Jani
Sziasztok!
Van egy ilyen tápom, kondicsere után frankón működik, szabályozható stb a feszültség és az áram is.
A "problémám" vele, hogy ad egy - a feszültség és az áram függvényében változó - kattogó hangot. (sajnos előtte sose használtam ezt, nem tudom, ez normális-e)
Azt szeretném kérni, hogy akinek van ilyen, vagy találkozott már ezzel a táppal, erősítse meg/szóljon, hogy ez normális, vagy valami bajt jelent.
Konkrétan a hangot a fém dobozba zárt tekercs felől hallom, és attól tartok, hogy ott esetleg áthúzna, és annak a hangját hallanám, de persze az is lehet, hogy ez a normális működés.
Köszönöm előre is!
Üdv Mindenkinek!
Ahhoz kérném a segítséget, hogy valaki tudja-e, hogyan lehet (kell) hitelesíteni a címben szereplő posztszovjet műszert. Nem sokat, de csal - kevesebbet mutat - mint más műszer(ek).
[ A munkámhoz egy ilyen műszer kell, így az a kérésem, ne tanácsoljátok, hogy vegyek inkább egy Fluke digitmultit :D... ]
Előre is köszönöm a segítséget.
A "hitelesítéshez" két dolog áll rendelkezésre : egy AD584LH precizíós referencia egyenfeszültség forrás és egy 10Ohm 0.1% Isabellenhütte gyártmányú 3W-s ellenállás. Mindkét "eszköz" pontosabb, mint a műszer specifikációja.
Köszönettel : -=L=-