Sziasztok!
Electrolux RDH97951W hőszivattyús szárítógép nedvesség érzékelési hibával küzdök 2 napja. Táphibásan került hozzám, szokásos LNK304 + 47 Ohm ellenállást + kondenzátorokat cseréltem. Gép bekapcsol elkezdi pörgetni a dobot, majd fél perc múlva végez és kiírja a 0:00-t. Teszt programnál E32, törlés után is.
Itt tanyán van két téma is (
Jaca a másik
Ata2k6 ) ezzel kapcsolatban, mindegyik ezzel kapcsolatos és hasznos, de az én problémám más.
Nedves ruha van a gépben, próbáltam rövidre zárt érzékelővel is. LM393 cseréltem (habár csak használt volt itthon), Opto-kat cseréltem, SMD ellenállások (3,3kohm és a többi is) jók. Nem kizárt hogy a használt LM393 is rossz, de amíg megjön az új és kicserélem szeretnék képben lenni hogy ha ugyan ez a hiba marad akkor mit tehetnék még. Szkópom nincs sajnos.
Ami még érdekesség hogy a kondenzátorok cseréje után összerakatlanul csak rádugva az elektronikát egyszer elindította a kompresszort, csak leállítottam hogy összerakjam a gépet, összerakottan viszont már nem ment a nedvesség érzékelés, és utána szétszedve sem.: )
Köszi előre is a segítséget.
Üdv.: G.
Sziasztok, van egy 3 éves Elecrrolux perfectcare szárítógép ami megy tökéletesen de nem jár le a program, nedvességérzékelőt kitisztitottam a szöszöktől, de ugyanaz most komplekt szétkaptam, hogy tisztítsam ki a kondenzárt de van egy olyan érzésem h elektronika hiba lessz
Sziasztok !
Van egy régi 2003-as, Elektrolux EWT1010 mosógépünk. Ez arra van, hogyha elromlik a fő mosógépünk, akkor legyen egy pót.
Ennek még a programkapcsolóját motor forgatja-
Szóval a fő baja, hogy NEM FŰT.
A fűtőszál jó, a fűtőszálat működtető relé (24V-os) jó. A vízszintkapcsoló jó. A főpanelon kijön a fűtőszál vezérlésének a 230V-ja, de a termosztátban elakad.
A termisztor jó, 20 fokon.6.9kohm az ellenállása, ami kb. a víz melegítésére (forraltam, s beleöntöttem a dobba) lemegy kb. 3.4kohm-ra.
Két dologra gondolok:
1. A termosztát, amiben a relé is van vmi nem jó, égést sehol nem látok.
2. Programkapcsoló, félig, meddig mechanikus még, s kikopott. Gondoltam kontakt sprayzem kívülről a lyukakon keresztül.
Szerintetek ?
Ha nem kap más vezérlőjelet, akkor a termosztátban vmi.
Ha kap még egy vezérlőjelet ÉS kapcsolattal, akkor lehet a programkapcsoló is.
Köszi
Kedves a lakók! A fenti mosógép típusban kérnék segítséget,mosásnál nem.melegíti a vizet a fűtőbetét jó mérésre.Direktbe kötve is melegszik, a probléma nem kap feszültséget hőfok érzékelőm sajnos nincs ami a fűtőbetétben van így nem tudom megállapítani hogy jó-e a másik hogy a vezérlőpanel szabályozza-e a fűtőbetétet ha ott a baj lehet a relé adta meg magát? Tanácstalan vagyok... T:Zsolt.