Sziasztok!
A címben szereplő panel "400V-ot kapott". A sérült alkatrészeket kicseréltem. Sajnos a várt siker elmaradt,mert a panel EB1 hibakódot villog.
A hibakód táblázat szerint ez azt jelenti,hogy a hálózati frekvencia nem megfelelő. A frekvenciát a controller méri,ezért azt tippelem,hogy a panel "agya" megsérül.
Amennyiben a tisztelt fórum társak között van,aki már megoldott ilyen problémát,akkor köszönettel várom a megoldás módját,ha nem javítható ez a hiba,akkor azt az információt is köszönettel veszem.
Üdv. Ottó
Sziasztok!
Ez voltaképpen a már futó SMD alkatrész azonosítása fórum folytatása.Most már az elfüstölt táp.-ot is javítani kell.Ma kapom meg az alkatrészeket.Külső tápról életjelenségeket mutatott,majd újabb füstjelek következtek.Egy SMD ellenállás égett le(?)Meg vagyok áldva ezzel az elektronikával!Azzal a hibával hozták,hogy:"Ajtó nem zár be.Kijelzőn felíratok láthatók.Minden,állítható rajta,csak nem zár be az ajtó."Az ajtóreteszt vizsgálata következett.Feszt rá adva a retesz meghúzott.10X próbáltam.10X jól.Elektronika következett.Külső 230V-ot beleengedve,csak a kijelző csatlakozó volt még rajta,kb 3 másodpercig működött,majd lekapcsolt.Visszakapcsolás után 3 másodperc működés majd füst.A táp meghalt.Cserélem benne a táp IC-t,a 47R-5% ellenállást,A 10uF/400V ELKOt,A két SMD AC vonalkapcsolót(ami az ajtóreteszt kapcsolgatja).Az elfüstölt SMD ellenállás majd ezutánra marad.Leégése után(megszakadt a táp ellátása egy-két IC-nek) normál 20mA és 30mA áramfelvétele van a szekunder oldalon.Ez alaposan elszabtam most már szabhatom.A hiba szerintem ott történt,hogy nem a megfelelő érintkezők lettek rövidre zárva(tévedésből,próbálgatásból?)a mosógép ajtóretesz csatlakozóján.A doksi megvolt.A protokol kinyomtatva.Mit,hogy mérjünk a címen?A szokatlan négy csatlakozós ajtóretesz a kint lévő kollégámat megtéveszthette.Én is hibáztam.A gyanús SMD AC vonalkapcsolókat ki kellett volna forrasztani a panelből.Az üres fólia nem csinált volna ekkora bajt.Elrettentő példának ez az eset elmegy.Üdv Jano
U.I.Köszönöm Miki,hogy erre a teendőre felhívtad a figyelmemet.Jó pap holtig tanul.
Sziasztok!
A címbeli szárítógéppel van annyi problémám, hogy tesztüzemmódban a programválasztó kapcsoló 7-es állásában az E32 kódot jelzi ki.
A teszt alatt mindent megcsinál egyébként(szivattyú működtetés, dob forgatás-irányváltás, fűtés fél- és teljes teljesítményen).
Azzal a hibával hozták, hogy nem szivattyúzza fel a vizet a tartályba, én viszont másra lettem figyelmes a próbakor, nevezetesen arra, hogy mintha csak a motor forogna, valamint ruhával is és ruha nélkül is leállt pár másodperccel az indítás után.
Levettem a tetejét és a gyanúm beigazolódott, mert a szíj nem volt sehol.Ebből arra következtettem, hogy valószínűleg ezért jelzi tesztben az E32-t mert a dob nem forog.
Megrendeltem a szíjat és miután megérkezett, be is szereltem.De ettől eltekintve továbbra is leállt ruhával is röviddel elindítás után.
Ekkor néztem meg előbb a hátsó, majd az első szénkefét.Hátul csak ellenállásértéket mutatott a műszer, de nem sípolt.Így leszereltem a szénkefetartót és felpolíroztam azt a kis fém tálka alakú lemezt, amin a szénkefe futott.
Ezután már volt fémes kapcsolat a fémlemez és a szénkefe között.A dob elejét is felpolíroztam, hogy az első szénkefe is érintkezzen rendesen.
Ezután elindítva az egyik programot, úgy működik ahogy kell, üresen pár másodperccel az indítást követően leáll és a kijelzőn 000-át jelez, ruhával viszont gond nélkül végigviszi a programokat.
Ha viszont belépek a tesztüzemmódba, akkor a programválasztó gomb 7-es pozíciójában továbbra is jelzi az E32-es kódot.
Többször is kipróbáltam, hogy a 10-ik pozícióban töröltem a hibakódot, de ha újra tesztre teszem a 7-es pozícióban ismét jelzi a kódot.
Eddig ami AEG,Electrolux,Zanussi gépeket javítottam, ha megcsináltam a hibáját(hibáit), akkor ha ezután a tesztmódban töröltem a hibakódokat a tárolóból és újra teszteltem a gépet, a hibatároló üres maradt.
Mi okozhatja ezt?
Előre is köszönöm ha valaki válaszol.
Üdv: Ladakölyök
Tisztelt Kollégák!
Szép napot mindenkinek!
A címben szereplő munkahelyi hűtőszekrényünk kazán fűtése egyik napról a másikra megszakadt, a termosztát jó.
Állítólag ez viszonylag ritka hiba, dehát ami elromolhat, az egyszer el is fog romlani.
Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy a " hátul " című kép baloldalán látható fényes kazán-borítás alatt található fűtőszál milyen felépítésű belül?
Átlagos körülmények között szét szedhető, illetve javítható-e? Annyi látszik, hogyha a komplett elrendezést kiszerelem, akkor ez a fényes palást enyhén széthajtva kivehető.
Az alatta lévő üveggyapot-szerű hőszigetelés szétcincálásához szükség van-e kesztyűre?
Elsősorban tapasztalt/sokat látott hűtőgép szerelő kolléga válaszát várnám, aki már bontott szét ilyen kazánt.
Üdv. :-))