Üdv!
A letöltött rajzon sajnos nem látom egyértelműen az R524 értékét. Ez a sortáppal van sorba és szénné égett. Tudja valaki mi való oda? Köszönöm!
Üdvözletem mindenkinek.
Egy barátom,tudva,hogy hobbi szinten foglalkozom elektronikával,fordult hozzám a következő kérdéssel.
Van egy ELEKTA CTR-2036EMK típusú TV-je.
Eddig tökéletesen működött,de mivel hosszabb időre nyaralni ment,kikapcsolta a készüléket és kihúzta a hálózati és az antenna kábelt.
Hazaérkezés után szerette volna bekapcsolni a készüléket,de az nem csinál semmit,még a készenléti led sem világít.Mivel én nem foglalkozom TV javítással,csak annyit tudtam ígérni neki,hogy itt a fórumon felvetem a témát,hátha valakinek lesz használható ötlete a jelenséggel kapcsolatban.
Üdvözlettel
ikarosz
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!" és így tovább... Comprende!?"
Üdvözlet Mindenkinek.Egyik rokonom hozta a fent emlitett tvt azzal a panasszal hogy elromlott és valakihez elvitte régebben javitani és azt mondták hogy képernyö rossz nem érdemes javitani . és megkért nézzek bele én is hogy tényleg nem jo semminek a tv? Nos amikor levettem a hátlapot szembeesett velem egy marék kondenzátor , amit valaki kiforrasztott a helyéröl és aztán valami okbol kifolyolag nem forrasztotta vissza csak ugy bedobálta a tv belsejébe és visszatette a hátlapját a tvnek.Jobban megnézve az alaplapot a táp ic szintén ki volt véve , de az nem is lett visszadobva csak a hütüöbordája volt meg. Ezenkivül a sorvég tranzisztornak is csak a hült helyét találtam .Kérdésem az lenne hogy ebbe a tv be milyen tipusu sorvégtranzisztor kell mert a rajz anyira rossz minöségü amiböl dolgozok hogy nem tudtam egyértelmüen megállapitani a tranzisztor tipusát: 2SDXXX -valaminek látszik--Elöre is köszönöm az esetleges utbaigazitásokat üdv dddemeter!
Sziasztok!
Ehhez keresnének tápot.
Rajzon 2SC3309 de BUX84-et került, bele igy sem jó.
Elkok cserélve.
Külön panelos a táp igy 110V 5V és 12V jön le róla. 110V nincs egyáltalán
a föpanelon sorkimenö uj és kikondizva.
Kapcsolási rajzon pont a táprol nem tudnak beazonosítani pár dolog.
Köszönöm a segítségteket!
Üdv:
Pityesz
UI: remélem most érthetőbben írtam ::)