Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

ELEMIS 5837T

TV - EPROM
Type: (RAR)
Size
854.0byte
Page
---
Category
TV
EPROM
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar elemis manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    ELEMIS 5837T 5837
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
Spanyol gyártású SONY TV
Kedves Fórumtársak! Teljesen új tag vagyok ezen a fórumon, de úgy általában sem írogatok csak azért hogy valakit a szövegemmel untassak. Engedjétek meg ezért hogy kínlódásom eredményét - hátha valakinek még hasznos lehet alapon - közzétegyem. A devecseri használtcikk-kereskedőktől vásároltam egy SONY-KV-29LS60E típusú készüléket - nem is olyan kevés pénzért... A TV-hez természetesen nem volt távvezérlő, de ez nem volt annyira újdonság számomra. Ebből kifolyólag csak az alapfunkciókat tudtam kipróbálni. Aztán rendeltem egy e típushoz való távirányítót. Ahogy azt rémálmaimban láttam a készülék semmilyen funkciója nem működött vele. A masina távvezérlő vevő-részét külön tápról teszteltem, úgy működött. A TV 5V-os tápja is sima volt. A vevő kimenetén azonban 2-3V-os 2,5uS-os 16-21kHz-ig változó frekvenciájú tüskék voltak láthatóak. A kapcsolási rajzon látható volt a processzor bemenete, ahol fogadta volna az IR jeleket. Ez a bemenet azonban kisimpedanciás kimenetként működött. Nézegettem egy darabig a kontroller bemeneti szűrőjét, nem tudtam miért furcsa, aztán rájöttem. Én még C-R szűrőt nem, csak R-C szűrőt láttam . Néztem a nyákon is a rajzon is a jelút szempontjából C-R szűrő van beépítve- miért? Ezzel még nem oldódott meg a probléma. A SINI-nél megkérdeztem: 18 eFt lenne csak a chip. Aztán lesz ami lesz alapon végigforrasztottam mind a 100 lábát. Megszűnni látszik a hiba, veszi a távkapcsoló jeleit. Tanulság: óvakodjatok a spanyol gyártású TV-ktől. Tele vannak forrasztási hibákkal. Én már a 3-dikkal kínlódtam meg. Kettő tuner-hibás volt a forrasztási hibák miatt, ez egyenlőre még csak távkapi-vevőhibás. Örülök, ha tudtam valakinek segíteni. Akit untattam, attól elnézést kérek. Nem vagyok TV-szerelő! Áldott húsvéti ünnepet kívánok mindenkinek!
LG 32LD650 tévé érdekes hiba
Sziasztok!
Tárgyi tévét érdekes hibával hozták javítási kísérletre. Készítettem a hibáról egy rövid videót. A hang lassú, a kép kockásodik, valamint a távirányítóra sem reagál.
Valaki találkozott már ilyen hibával? 

https://www.youtube.com/watch?v=0m7EC4OR0Qk

nils
LG 43lf5400 flash hiba (MEGOLDVA)
Sziasztok Tanyalakók!

Egy nagy problémám akadt a címben szereplő tv-el. Első körben  a készülék hibája a következő volt. Minden bekapcsoláskor legyen ez készenlétről vagy hálózatról, elfelejtette az összes beállításokat és a csatornákat. Állandóan úgy indult mint amikor megvesszük a boltból. A M25L8035E lett cserélve és programozva, processzort is cseréltem de a hiba megmaradt. Ez után a TC58NVG0S3HTA00 NAND-ra gyanakodtam, ezért kivéve megpróbáltuk kiolvasni a tartalmát, hogy átírjuk egy új NAND-ba. De tök üres volt. Vissza téve a tv készenléti ledje csak villog párat és nem indul. Az alaplap: EAX66164204. Ha lenne valakinek ilyen tartalma és megosztaná azt nagyon megköszönném, mert sajnos sehol nem találtam. Vagy csak rossz helyen kerestem.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Köszönöm manyizoli segítségét. A készülék újra tökéletesen működik.



 
Philips 26PF5321/12 Chassis: LC4.31EAA Televizió képe teljesen kék, a power LED nyolcat pislog. [MEGOLDVA]
Sziasztok! A címben nevezet készüléket kaptam ajándékba, ha van értelme akkor megmenteném az enyészettől. A hibát a címben leírtam de itt is le írom. Bekapcsolva a készüléket a háttérfény megjön, a készülék bekapcsol, de teljesen kék a képernyő, OSD menü nem jelenik meg illetve a kezelőszervekre nem reagál vizuálisan tekintve. Ez idő alatt a PLED nyolcat pislog, majd egy hosszú kb jó más fél másodperces jelzés következik, ez után ismétli a pislogást és így tovább amíg ki nem kapcsolom. Mi előtt neki esnék nagy hevesen, kikérném a tanácsotokat, hát ha valaki találkozott e már ezzel a hibával. Nekem T-Con hibának tűnik de lehet main is akár. Rajzot nem leltem hozzá mert a Chassis nem azonos ami a tanyán van. Típusra azonos csak. De a beltartalma már homlok egyenes más. Ha van valakinek ebben a kütyüben tapasztalata kérem ossza meg velem is! Képek mellékelve! Tv képe Adattábla Üdvözlettel: István! Megoldás: Ebay-n vásároltam bele egy másik alaplapot azzal tökéletesen működik.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce