Helló ! Egy kis tanácsot kérnék a címben szereplő géppel kapcsolatban.
Van egy ilyen gépem. Használat közben (az itt-ott javasolt 30 perc körüli bemelegedés után) a következő jelenségekkel találkozom NYUGALMI ÁLLAPOTBAN (tehát nem mérek semmit éppen):
1. Az ábrán megjelenő jel néha vízszintes irányba szétugrik egy pillanatra, aztán visszaáll normálisra. Ez a jelenség tök véletlenszerű, nem tudom egy bizonyos beállításhoz kötni.
2. A Vertical Current/Div osztó állásaiban a 10-20-50 uA állásban a jel két szélén két függőleges irányú vonal és egymás felett, egymáshoz közel, több "görbe" látható. Ha feljebb csavarom az osztót, akkor ezek a vonalak kisebbek lesznek, majd eltűnnek és megkapom a vékony egyenes vonalat (SAM_0984.JPG).
3. A Vertical Current/Div osztó piros állásaiban (No Base Steps) a legkisebb állásoknál (10-20-50 nA) nem egy egyenes vízszintes vonalat látok, hanem több zajos, egymás felett álló "görbét" (SAM_0985.JPG). Ha feljebb csavarom az osztót, a vonalak kisebbek lesznek, majd a 0.1 uA állástól szépen eltűnnek és szép vékony egyenes vonalat kapok.
4. Ez nem tudom, hogy ennél a gépnél hiba-e, de ha a kollektortápot növelem és magasabb vízszintes feszültséglépcsővel mérek (10-20V/osztás), akkor a jel intenzitása a kollektortáp feszültségével arányban csökken és a görbék nagyon apró (mm-nél kisebb) váltakozó intenzitású pontok sorozatává állnak össze.
Amit csináltam a géppel idáig:
1. Megvizsgáltam a tápot és azt rendben találtam.
2. A fokozatkapcsoló érintkezőit megtisztítottam.
3. A műszaki leírásban leírt gyors vizsgálati módokat végigjártam, azok szerint a vizsgálatok szerint az egyes részegységek rendben működnek. Ez utóbbi igaz is lehet, mivel, ha az érintett beállításokat elkerülöm, akkor félvezetőket tudok a géppel mérni szépen. De szeretném kijavítani az említett hibákat. Köszi minden segítséget.
Maga a gép egyébként szép és tiszta.
Hoztak hozzám egy ilyet javításra. Több néven volt forgalomban. EMG felirattal, Tápegység Kft, vagy Conrad neve alatt Voltcraftként. Bele azonos. Egy nagy kalap kommunizmus.... Bakelit nyák, minden kábel egyforma fehér, keresztbe-kasul. Van, amelyik megjelölve színes csíkkal, van ami nem.
Elvileg tudna 0-40V 0-5A kimenőt, analóg táp, több csapolásos sec. tekercses toroid, hogy keveset fűtsön. Volt annyi baja, mint a nyavaja.
Egyenirányító híd fel volt csavarozva a vaslemezre,de lötyögött, egyik dióda benne megadta magát.
Az egyik kimenő tranzisztor bázisa GYÁRILAG nem volt beforrasztva rendesen, kóválygott a drót a hűtőborda alatt...
A feszültésg állításához betett dupla poti olyan kontaktos volt, hogy volt, hogy 50V rohant ki, volt hogy csak zaj. Kicseréltem.
Egyik relé be volt égve. Kicseréltem.
Most megy. Úgy, ahogy.
Halogén izzóval terheltem, szépnek tűnik.Világít, lehet szabályozni is. Amíg a scope-ot a kimenetre nem akasztom, vigyorgok. Majd sírok.
4V DC kimenő villanynál ül a 4V DC-n egy győnyőrű 50Hz színusz, de rajzolni sem lehetne szebbet, 8V amplitudóval Hát betojok.
Kimenő kapcsokon belül, gyárilag csücsül egy 1000uF elko. A kimenetre forrasztva. és még így is gerjed. Értitek... 1000uF kondi, egy áramgenerátoros táp kimenetén, ami elvileg 50mA-ről indul. Hát az agyam eldurran.. És még ezzel a kimenetén is gerjed.
Van valakinek rajza hozzá? Hátha az alapján ki tudom találni, mitől csinálja. vagy így adom vissza, mert csak szívok vele...
Elvileg ők az elkövetők:
http://www.sastech96m.hu/termekek.html
Van itt egy ilyen szkóp, és az egyik nagyfesz dobozban, a porcelán kapocsléc két, egymás melletti kapcsa között néha pattan egy szikra. Egyébként tök jól működik. Mit tegyek? Kenjem be epokittel ott, ahol áthúz, vagy van valakinek jobb ötlete? (Azon kívül, hogy cseréljem ki... mert nincs mire.)
Sziasztok !
Segítséget kérnék rajz ügyben. Nemrég hozzájutottam egy EMG1173 szignálhoz.Működik de még sem "rózsás a helyzet.
20-25 perc üzem után a T2 hálózati trafó, amelyik a legtöbb cső fűtését is hivatott ellátni erősen melegszik a kéz már nem állja. Teljesítmény felvétele a gépkönyv szerinti 150-160 W helyett 190 W közeli. Szerintem menetzárlatos a T2 trafó.
Szeretném megjavítani ill. megállapítani melyik tekercs menetzárlatos. Az első akadály amibe belefutottam, a tanyán fellelhető
rajz és sm. az 1173/B tipust tárgyalja. Hasonlít nagyban de nem az igazi. Talán a trafó megegyezik, de a bekötések feltérképezése a B tipus rajzáról elég nehézkes.Találtam egy könyvet Nagy Sándor Elektronikus mérőkészülékek 1965 szkennelt
változatban, ebben benne van a sima 1173 részletes működési leírás beállítás és rajz. Sajnos olyan rossz a digitalizálás
minősége hogy szinte használhatatlan. Itt kérnék segítséget attól akinek megvan a fenti könyve a rajzot jó minőségben
szkennelve feltöltené vagy egyéb más forrásból.
Köszönettel István