Sziasztok!
A címben említett monitor táp rádugás után csak váltogatja a színeket. Gombokra reagál, de ha valamit megnyomok, max 1-2 másodpercig marad a képernyőn, mert a következő szín eltünteti a menüt.
Gondolom burn-in módban van, de sehogy sem tudom helyre pofozni :(
Olvastam, hogy sok embernek megjavult a szervíz menü előhívása(és használata) után, (+ és - gomb nyomása mellett indítani a monitort) de az a baj, hogy amint kap tápot már indul is a színcserélgetés. Power gombra nem reagál, vagyis nem tudom lekapcsolni, csak ha elveszem tőle a tápot.
Valaki már találkozott ilyennel?
Minden segítségnek örülnék.
Előre is köszönöm!
Üdv: Laci
Kedves Kollégák, nemrég vettem használtan egy ilyen monitort, kb. 3 hét használat után bekapcsolás után csak egy-egy felvillanás jön képtartalommal, aztán már semmi, a számítógép rendben megy alatta. DVI vagy RGB bemenet mindegy. Néha, ha úgy tartotta a kedve és elindult, akkor már ment akármeddig, de egy rebootolás után mindig lutri volt, hogy továbbra is lesz-e kép. Leginkább reggel, vagy hosszabb szünet után, vagyis hideg állapotban állt be ez a hiba. Állítólag tápinverter hiba, elkó cserével orvosolható.
De egyáltalán nem tudom, hogyan szedjem szét a burkolatot, nem tudom, hol kell aláfeszíteni. Tudna valaki ehhez tanácsot adni, illetve dokuanyagra linket, a hibás részegység beazonosításához is, mert nekem semmi nincsen.
Előre is köszönöm !
Sziasztok. A problemamat tulajdonkeppen a cimben mar tomoren megfogalmaztam, irok egy par szot az elozmenyekrol. A monitorhoz hibasan jutottam hozza, a kep egyik fele sotetebb volt es talan 1-2 mp utan le is kapcsolt a vilagitas. A tappanel inverter resze eleg ramaty allapotban volt, szenne egett panel, felrobbant tranyok, elolvadt kondi, stb fogadott. Volagos volt, hogy elottem valaki mar probalta javitani; a jelek szerint egyik felet meg is tajkolta, kicserelte a 2sc5707 tranyokat, a 0.22uf kondit 2 drb parhuzamosan kotott 0.1uf-re cserelte, a fet tranyot egy to220 tokozasura cserelte. Ebben az allapotaban let felre teve ido hiany miatt. A mult heten kaptam egy ismerostol egy rakas monitort, koztuk egy 17' Benq monitort is. Meglepetesemre ennek az inverter resze ugyanugy van felepitve mint a cimben szereplo HP. Igy aztan a Benq -bol kitermelt alkatreszekkel helyreallitottam a HP inverteret. A 2sc5707 tranyokat kimertem, azok jok, de a fet-eket nem tudtam, igy azokrol nem mondhatom, hogy jok. A jelenseg az, hogy mihelyt halozati feszultsegre kapcsolom a monitort, azonnal megjelenik a hattervilagitas, es nem kapcsol ki, csak ha kihuzom a konektorbol. Egyebkent mukodik. Kerlek adjatok valami tippet mi mehetett tonkre meg benne?
Sziasztok!
Ma hozták ezt a monitort, hogy nem működik. Bekapcsolva a logó bejön, utána kéri a kábelt. A gépre kötve nincs kép, csak a led villágít, ha szét húzom akkor megjön a kábel hiány felírat. A monitort megint összekötöm a hiba ismétlődik, lehúzott T-con kábelel is ez a helyzet. Mi lehet szoftver, vagy cső?