Sziasztok!
Barátoméknak betojt a gép, az R72 és R71 SMD ellenállások elégve, 12 KOhm-os ellenállásokat tudtak csak beszerezni, így az lett betéve 13 helyett.
A motornál lévő csati beázott valószínű e miatt égtek el. Nos csere és tisztítás után a hiba ugyan az, bekapcsolás után fedelet lezárja, felpörög mint az állat, majd leáll és ennyi.
Menthető szerintetek? mosógépesek mit mondtok ?:)
Procija megmakkant?
Üdv:
Pityesz
Sziasztok !
A Fagor FS-3612 mosógép panelje került hozzám . A mosógép az egyik irányba erőtlenül , forgat centriz . A másik irány jó a mosási forgatás . Üresen nincs ez a hiba . Csak , ha benne a ruha . A motor TRIAC , BTA16-600 TO-220, cserélve . A hiba megmaradt . Ennek a problémának a megoldásához kérem a segítségeteket ! köszönöm . Üdv varga jano
Sziasztok !
A motor reléket , 2 DB , Omronra cseréltem . Köszönöm a segítséget . Üdv varga jano
Sziasztok!
A TG áramkört átnéztem . Hibát nem találtam . Az ULN2003A SMD IC-t cseréltem . A csapágy nem ad hangot , tengely nem lóg , üresen a mosógép mindkét irányba forgat ,...stb. Amint jön bele a víz és benne a ruha , nos , akkor egyik irányba nem forgat . Javítása nélkül vissza adva a mosógép panel . Köszönöm a segitségeteket . Üdv jano
A mosógépünk (FAGOR FE-848)azt produkálta tegnapelőtt mikor a párom mosni akart volna,hogy beállította a programkapcsolót s még be sem kapcsolta a gépet a piros led (Bekapcsoló gomb felett)világított majd pár másodperc múlva leverte az érintésvédelmi kapcsolót.A paneljét átnéztem azon van egy triak (BTA212-600B)S ennek az 1-es és 3-as lába között mérek dióda vizsgáló módban zárlatot vagyis 068-as értéket mutat a műszer kiforrasztva is s akkor is ha ez a helyzet ha megcserélem a műszer kábeleit.Ez az érték jó vagy hibás?Ez az alkatrész hibája okozhatja a fent említett hibajelenséget?Előre is köszönöm aki segít.
Üdv!
Fent nevezett holmi ment egy darabig hibátlanul,majd néha olyan hangot hallatott mint mikor megcsúszik í szíj. Mert megcsúszik ,de miért ? Közben tovább járatva F8 kóddal megállt, amit a szünet gombbal lehet törölni. Az F8 a nagykönyv szerint " motorvezérlő hiba" . A csúszás miatt cserélve lett a szíj, a taho tekercs, triak, kondik , a helyzet változatlan. Mi okozhatja a problémát?
A gondot a 3. triak cseréje megoldotta ! Köszönöm a segítséget !