Sziasztok! FAGOR 1LF013S mosogatógépnél nem lehet az összes programot kiválasztani csak 1-est a többi nem működik sötét a marad a kijelző is. Az 1 programban tökéletesen végig megy.
A funkció kapcsolót meg néztem teljesen jó az ellenállás értékeket váltsa jól.
Mi lehet a gondja? Vagy panel csere.
Megoldódott a hiba a funkció potit alaposan kikellet tisztítani és dolgozik a gép minden programban.
Csaba
Üdv mindenkinek. Össze futottam égy ilyen mosogatógéppel 2 hónappal ezelőtt és indítás után ahogy illik kiírta az hátralévő időt és szivattyúzott majd vízfelvétel helyet újra szivattyú meg F4 hiba kódot (szivárgás) . Valami oknál fogva víz került az aljába. Kitakarítottam a szűrőt kicsit felre döntöttem a gépet kevéske kis víz kifolyt azt jó lett mostanáig . Újra u.a hiba csak most nem próbálkoztam a helyszínen hanem elhoztam mert csak valahol szivárog és ezt meg kellene találni . Levettem az alját víz nyomakat találtam , de hogy folyt volna az nem látszott . Kitakarítottam meg szárítottam és az alja nélkül egy nagy száraz papírra tettem. Ahogy feszültség aláhelyeztem a gépet jött meglepetés F4 , és be sem indul nem reagál a program választó gombra se , a bekapcs. gombra csak pittyen , de tovább villog a hiba kód , ha az úszó alttal mozgatott kart felemelem akkor elindul a szivattyú . Ott helyszínen többször is kipróbáltam és prog. választás után szabályosan indult és utána ment ki hibára . Az alját nem raktam vissza , de nem látok semmilyen kapcsolót hogy netán érzékelné hogy nincs a helyén . Valakinek valami ötlete , esetleg van ennek valami hiba kód memóriája amit törölni kellene , vagy hogy kell le lőni ezt az F4-et , mert most tuti hogy nincs víz alatta és nem az érzékelőtől jön az infó a panelhoz.
Sziasztok!
A gépnek az üstháza repedt, a csapágyak tropák és hangosak, de a többi része működik. Akit érdekel, jelezzen!
Nagy az én problémám, a fent nevezett mosógép csapágya átengedi a vizet (ez persze abban nyilvánult meg, hogy lecsapkodta az automatát, minekután a fűtőbetét tövére csöpögött), tehát cserélnem kell. Az lenne a kérdésem, milyen szerszámok kellenek a cseréhez, esetleg van-e valami útmutató hozzá? Továbbá érdekelne, miket ajánlott kicserélni benne ilyenkor?
Ja, még annyi, hogy centrifugáláskor olyan hangja van, mintha a dob hozzáérne az oldalához. Ezt a csattogást okozhatja a lengéscsillapító döglődése? (csak az egyik oldalon hallatszik)
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Jácint
Üdv
Érdeklődnek a fent emlitet mosógép csapágy mérete iránt vagy nem lehet kicserélni a csapágyat meg kell kompletten venni az a keresztmerevítővel együtt?