Sziasztok! Fagor 1Fet 109-es mosógépen elfüstölt két smd ellenállás.A tacho generátor csatlakozik ide: R71-R72 A képek a panel beazonosítására szolgálnak,sajnos nem a legjobb minőségűek. Ezért elnézést kérek tőletek.Ha valakinek volna egy a kezében,segítsen már nekem ezek beazonosításában. Köszönöm előre is. Itt a két link:
http://kepfeltoltes.hu/130505/F_nyk_p1788_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130505/F_nyk_p1789_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Üdv!
Egy kis segitségre, úmutatásra lenne szükségem a fenti mosógép javitásához. Van javitási gyakorlatom, de ez az első mosógép (ami a sajátom) az első.
Első centrifugálás közben szokatlan kattogó hangot hallottam ami a fordulatszámmal változott. A centri végén elkezdte beengedni a vizet ekkor otthagytam. Kicsit később feltűnt a csend. A motor nem ment. Előbbre tekerve a programkapcsolót a leszivás, beengedés működött, de a motor meg sem mozdult.
Levéve a hátulját a motor könnyedén forog. A szijat is levettem és bekapcsoltam. A motor nem forog, viszont gyenge búgó hangot hallok.
Szervizdoksikat letöltöttem. A tacho generátort ellenőriztem, kb. 95ohm és pár voltot ad kézzel megforgatva. Állórész kb. 3 ohm, a forgórész szakadt. Szénkefe probléma lenne?
Ha jól látom a gépet a tetejére vagy legalább az oldalára kellene forditani, hogy a motorhoz hozzáférjek.
Köszönöm a segitséget!
sanyika45
Sziasztok! Kezembe került egy új állapotban lévő, Fagor 1Fet109-es felültöltős gép! Sajnos a fűtőbetét kiszedése során megsérült az alsó része! Ez az a fajta, amelyik fémpántokkal van összefogatva a két fél üst! Keresnék egy ilyet bontva, ha lenne valakinek: honorálnám! Köszönettel: ferenc
Csak érdekesség képpen, hosszabbak voltak a programok a kelleténél!!!
Üdv mindenkinek!
A fenti típusú mosógép mechanikus hiba miatt selejtezésre került. Érdekel valakit a motorja / elektronikája?
Elérhető Székesfehérváron.
Üdv: Tibor