Üdv.
Keresek egy fagor 4ift-22s félindukciós főzőlaphoz alkatrészt.
Pnc: 902014680
Nem rég vásároltam hibásan. Az indukciós részét már megjavítottam, de sajna a kicsi főzőlap szakadt.
Akinek esetleg van elfekvőben megköszönném. Mert a bolti ára horror.
Sziasztok!
A mosógép a sajátunk, sajnálatos módon a motor csatlakozóra folyt a víz, s teljesen szét éget az egész csatlakozó. D07 hibával le is állt a gép.
Sajnos ez vitte magával a tacho tekercset és R71, R72 D5 C19 elemeket.
T7 tranzisztor mérve jó, de lehet azt is cserélni kellene.
Tegnap ezeket helyre állítottam, R71,R72 helyére 15K ellenállásokat raktam, C19 helyére 10nf kerámia kondenzátor került, D5 cserélve lett, más hibát nem találtam rajta, tacho tekercse megszakadt, cseréltem azt is.
Amint rendbe tettem mindent a panelen és a csatlakozót kicseréltem az első teszt rendben le is ment hiba nélkül.
De azóta a gép nem hajlandó centrizni, hiba kódot nem add a gép de a kijelzőn a vissza számlálás nem úgy működik mint annak kellene,
a gép rendesen ki mos, de amikor a centrifuga program következik a lazításnál megragad a program, és oda vissza megy a vissza számlálás.
Csináltam egy próbát a centrifuga programnál.
Ott azt csinálja hogy 10. perctől elindul, elkezdi a lazítást, majd eltelik a kijelzőn kb 1-2 perc és hol 9 hol 10 hol 9-8-7 re áll időrendben.
ezután megint csak 7-8 percen ragad.
Ezt a végtelenségig csinálja.
Tanácstalan vagyok.
Két kérdésem lenne: a Tacho tekercs értéke mennyi, illetve C19, R71,R72 értéke mi?
Sajnos nem tudtam megállapítani mert ezek elfüstöltek. D05 védelmi dióda drót lett, de az cseréltem (1N4148)
Sajnos a tacho tekercset illetően van nálam bizonytalanság. Ami nekem volt itthon az egy Elektrolux tacho tekercs volt, fizikailag azonos volt a kialakítása, de az értéke ennek 72 Ohm lehet hogy épp ez a gondja.
Csatolok képeket a panelről.
Ha valaki tud tanácsot adni ezzel a masinával kapcsolatban az kérem segítsen ki!
Üdv István
Megoldás: ebben az esetben R71, 13K R72 13K C19,100nF, D05 1N4148 elemeket kell cserélni, esetenként a T7 is de ez nálam megúszta.
A jel útját ellenőrizni kell!
Üdv István!
Mosógépünk egyik nap meglepett azzal, hogy leverte az autómatát. Nosza, lebontottam a fél konyhaszekrényt, hogy kivegyem a pult alól és megvizsgáljam, mi lehetett az ok. Hamar kiderült, a csapágy mellett folyott a víz, természetesen a fűtőbetétre. Kollégáim rémtörténetei után végül is rászántam magam a csapágycserére.
Első lépésként áramtalanítsuk a készüléket, aztán víztelenítsük. Ez utóbbi kényesebb, mert míg az áram eltűnik belőle, víz mindig marad, ami kifolyjon, mikor rátesszük az új szőnyegre :-) .
Itt ez a szép kavics a tetején, ha levesszük, könnyebb mozgatni! Mint látszik, 5-öst kapott rá az ipari tanuló.
Ott a csillag közepén tört elő a víz. Tettem alá egy terelőlemezt, meg leszigeteltem a fűtőbetétet, hogy míg áll a gép, azért legyen tiszta ruhánk...
Mosógép alulról, az oldalán fekve. Na ilyenkor folyik ki az első adag bentmaradt víz..
Ezt a motort levettem, csökkentve a kiemelendő rész súlyát.
Ez itt a termosztát, szépen összejelölgettem, mert lehet, hogy össze kell rakni.
Alábakoltam a gépet, így a szivattyú alá fért egy edény a többi víznek, aminek a felét talán sikerül kiimádkozni. Ja, meg lekaptam az ajtót is.
Ezeket le kell szedni, mert nem fér ki tőle az üst.
Az ajtózár csavarján valamiért műanyag alátétes csavar van, ezt jegyezzük meg!
A tömítőgumit egy rugóval feszített drót tartja a helyén. Vigyázzunk, ki ne szakítsuk a gumit, mert aztán nem tudunk majd mit kezdeni a sok kis mosógéppel..
Logikus! A mosószeradagoló aljára a gumiharangot csakis gyorskötözővel lehet jól felfogatni. Igen, ez gyári megoldás, itt is vigyázzunk a gumira!
Most vegyük le a szivattyúról is a gumicsövet, ilyenkor is hasznos, ha még a bakon van a gép.
Lóg a bele szegénynek. És ez még nem a vége.
Valami hiányzik. A jó megfigyelők felfedezhetik a kép alsó sarkában a bal lábujjamat..
Íme a Rolls Royce legújabb repülőgéphajtóműve. Vagy talán az üst van csak kivéve a gépből?
És ekkor bejött a macska, szemben a mosógép büszke tulajdonosa, balra utódom.
A rugós bizbaszok leszedegetése után le lehet venni az elejét, a tömítésre vigyázzunk! Én feljelöltem, honnan vettem le őket.
A háziasszonyok rémálma, a vízkő! Pedig a mosáshoz víz kő!
A dob kivétele után látható lesz belülről a szimering, és mögötte mégegy csapágy.
Szakértői vizsgálat következik ezután...
És míg vár a gép a csapágyra, ami 6205Z-s meg a szimeringre, ami 32-52-10-es számmal bír, addig kicsit puritánabb állapotban a helyére kerül.
A csapágyak közül a külső könnyen kijött, a belső viszont nem adta ilyen könnyen magát, így ehhez külső segítséget vettem igénybe. Jó, ha az embernek vannak lakatos műhellyel rendelkező barátai. A szimeringet csípőfogóval kifeszegettük, a csapágy viszont ragaszkodó volt, pedig olyan profi szerszámokat még nem láttam. Olajoztuk, ütöttük, mint a répát, először danamid kalapáccsal, aztán rézzel. (persze danamid rudat ütöttünk) Végül bevetettünk egy hőlégfúvót, mivel az alamíniumnak mégiscsak nagyobb a hőtágulása. Végül sikerült rábeszélni, hogy kijöjjön a helyéről. Ezekről a műveletekről inkább nem teszek fel képet. Részben nem akarok senkit megrémíteni, részben mert nem készültek...
Folytatjuk