Sziasztok!
A címben szereplő géppel van olyan gondom, hogy egyáltalán nem kapcsol feszültséget a mágnes szelepre. 230V helyett csak 60-62V körüli feszültséget mérek a csatlakozón. A szelep működik, hálózati kábellel kipróbáltam.
A panelon nem találtam szét durrant triakot vagy bármely más sérült alkatrészt. A centrifugát megcsinálja és a vizet is kiszivattyuzza, de se mosási, se oblitesi programon nem vesz vizet. Ha elindítom, az ajtót lezárja, megmozdítja a motort egy kicsit és tovább nem csinál semmit.
Csatolok képeket a gép adattáblajarol, a kezelő panelrol és a fő panel mindkét oldaláról.
A fő panel tápja Vipera 12 ic-vel van szerelve.
Aki találkozott már ezzel a hiba jelenséggel és tudja, hogy mi a megoldás, kérem ne tartsa magában.
Köszönöm mindenkinek aki válaszol.
Üdv: Ladakolyok
Üdv mindenkinek.
Hozzá jutottam egy Fagor MOD.VT-12 borhűtőhöz. Amikor beindulnak a ventilátorok olyan a hangja mint egy repülőnek. Nem is igazán jól hűtött mert elvileg 10c ig le kéne tudnia hűteni. Na ez sohasem sikerült csak 12c. Fogtam és kicseréltem mindkét (külső,belső)ventilátort és lecseréltem Noctua típusúra.Ezek ugyan annyi levegő szállítás mellett sokkal csendesebbek. Nos az eredmény tényleg az lett, hogy alig hallható a működés. sajnos az eredeti probléma alig változott. eddig 13c ig hűtött most 12cig megy le.
Mielőtt megszólnátok! Csak tesztelés céljából akartam ennyire a 10c-ot bornak tényleg nem ennyi kell de a készülék ennyit enged beállítani !
Nos figyelgettem és az alábbiakat vettem észre. Amikor eléri a beállított értéket a ventilátorok lejjebb kapcsolnak szinte észre sem venni őket.
DE azt is kifigyeltem, hogy a szoba hőmérsékleténél (környezeti hő) 14c-kal tud lejjebb hűteni most. Persze tudom ez nem egy kompresszoros hűtő, de ha engedi a 10c-ot beállítani akkor azért illene azt tudnia. Télen a 20c-os lakásban majd tudja de nekem most is jól esne a jó hideg ásványvíz illetve söröcske. Télen majd iszok 14c-os vörösbort,
Találkozott e már valaki ezzel a masinával és mik a tapasztalatai.
Tanácsaitokat előre is köszönöm. Laci
Sziasztok!(bocsi,jogos!)Fent nevezett mosógép hibakód mitől lehet?
Sziasztok!
Rég voltam, a régi ninckem valahogy törlődött, de foglalt maradt, joepapa42 lettem..
Fagor FE-207 es mosógépünk egy váratlan vízhiány közben mosott, majd hibát villogott, szétszedtem, a 96 fokos védőkapcsoló szakadt el a fűtőbetét 27 Ohm (ez is nyúlott), most átkötöttem így működik.
A klixon kapcsolót ha átkötöm, és ninc shőfokvédelme akkor mi történhet? Kigyullad, elégeti a ruhát, vagy csak a fűtőbetét száll el?
Azért kérdezem, mert 14 éves ótvar gépünk, de hirtelen nincs pénz a kinézett 100e FT os Samsungra, így ennek jó lenne még maradnia fél évet, amíg gyűlik a pénz, na de szabad ezt így használni? Mi van ha megint elmegy a víz? a nyomáskapcsolónak is tiltani kell szerintem, és a szintszabályzó miatt is csak víz esetén kapcsolhat fűtést, ha jól sejtem ez csak plussz védelem, azaz felesleges...bár most is kiégett...