Sziasztok
Adott egy Fagor CB30 ECOtronic bojler. Adott pillanatban viz nelkul maradt es utana E8 hibat adott.
A kollegam edesanyjae, leszerelte es elhozta. A muhelyben nem kotottuk vizre, csak 2-3 masodpercre bekapcsoltuk. Az E8 hiba tulmelegedesre utal.
Van a nyakon egy SAFETY jelzesu gomb, ezt megnyomtuk es eltunt az E8 hiba.
Van az alaplapon 3 rele ami az ellenallasokat vezerli. Legalabb ketto kozuluk nagyon egettnek tunt, azt tanacsoltam, hogy csereljuk ki, de legalabb tisztitsuk meg. Omron relek, relative konnyen leszedheto atlatszo kupakkal. Megtisztitottuk uvegszal, kontakt-spray es 800 csiszolopapir segitsegevel, osszeraktuk.
Eredmeny: E7 hiba.
Mondom neki: ugy tunik, viz nelkul semmikeppen nem tudunk tovabbjutni, vidd haza es kosd be.
Elvitte, de a hiba nem tunik el, a SAFETY gomb nyomasa utan sem.
Errol a hibarol ennyit talaltam a konyveben:
E7 Áramkör • Hívja a műszaki szolgálatot.
A futobetetek jok, a relek latszolag jok.
Tudna valaki tanacsot adni, mit tudnek ellenorizni?
Minden jot,
Janos
A mosógépünk (FAGOR FE-848)azt produkálta tegnapelőtt mikor a párom mosni akart volna,hogy beállította a programkapcsolót s még be sem kapcsolta a gépet a piros led (Bekapcsoló gomb felett)világított majd pár másodperc múlva leverte az érintésvédelmi kapcsolót.A paneljét átnéztem azon van egy triak (BTA212-600B)S ennek az 1-es és 3-as lába között mérek dióda vizsgáló módban zárlatot vagyis 068-as értéket mutat a műszer kiforrasztva is s akkor is ha ez a helyzet ha megcserélem a műszer kábeleit.Ez az érték jó vagy hibás?Ez az alkatrész hibája okozhatja a fent említett hibajelenséget?Előre is köszönöm aki segít.
Sziasztok. Van a fentnevezett mosógép amelynek a motorja kuka (a kommutátor szeletek totál elkoptak)és ezt a selin motort szeretném helyettesíteni egy régi AWG C.E.SET motorral.A vezetékeket rá is kötöttem és a gép meg is csinálta a centrifugát (a motor a gépen kívül)Arra lennék kíváncsi,hogy a két motor tahogenárátora nagyábol azonos feszt termel-e és,hogy ez a csere hosszútávon nem-e teszi tönkre az elektronikát. A motorok teljesítménye közel azonos és a felfogatása is megoldható a C.E.SET motornak gépben.A két tahogenerátor belső ellenállása 48 és 96 ohm,de a fesz nagyságát a mágnes (ereje)is befolyásolja.Segítségeteket előre is köszönöm.ÜDV:LACI
Mosógépünk egyik nap meglepett azzal, hogy leverte az autómatát. Nosza, lebontottam a fél konyhaszekrényt, hogy kivegyem a pult alól és megvizsgáljam, mi lehetett az ok. Hamar kiderült, a csapágy mellett folyott a víz, természetesen a fűtőbetétre. Kollégáim rémtörténetei után végül is rászántam magam a csapágycserére.
Első lépésként áramtalanítsuk a készüléket, aztán víztelenítsük. Ez utóbbi kényesebb, mert míg az áram eltűnik belőle, víz mindig marad, ami kifolyjon, mikor rátesszük az új szőnyegre :-) .
Itt ez a szép kavics a tetején, ha levesszük, könnyebb mozgatni! Mint látszik, 5-öst kapott rá az ipari tanuló.
Ott a csillag közepén tört elő a víz. Tettem alá egy terelőlemezt, meg leszigeteltem a fűtőbetétet, hogy míg áll a gép, azért legyen tiszta ruhánk...
Mosógép alulról, az oldalán fekve. Na ilyenkor folyik ki az első adag bentmaradt víz..
Ezt a motort levettem, csökkentve a kiemelendő rész súlyát.
Ez itt a termosztát, szépen összejelölgettem, mert lehet, hogy össze kell rakni.
Alábakoltam a gépet, így a szivattyú alá fért egy edény a többi víznek, aminek a felét talán sikerül kiimádkozni. Ja, meg lekaptam az ajtót is.
Ezeket le kell szedni, mert nem fér ki tőle az üst.
Az ajtózár csavarján valamiért műanyag alátétes csavar van, ezt jegyezzük meg!
A tömítőgumit egy rugóval feszített drót tartja a helyén. Vigyázzunk, ki ne szakítsuk a gumit, mert aztán nem tudunk majd mit kezdeni a sok kis mosógéppel..
Logikus! A mosószeradagoló aljára a gumiharangot csakis gyorskötözővel lehet jól felfogatni. Igen, ez gyári megoldás, itt is vigyázzunk a gumira!
Most vegyük le a szivattyúról is a gumicsövet, ilyenkor is hasznos, ha még a bakon van a gép.
Lóg a bele szegénynek. És ez még nem a vége.
Valami hiányzik. A jó megfigyelők felfedezhetik a kép alsó sarkában a bal lábujjamat..
Íme a Rolls Royce legújabb repülőgéphajtóműve. Vagy talán az üst van csak kivéve a gépből?
És ekkor bejött a macska, szemben a mosógép büszke tulajdonosa, balra utódom.
A rugós bizbaszok leszedegetése után le lehet venni az elejét, a tömítésre vigyázzunk! Én feljelöltem, honnan vettem le őket.
A háziasszonyok rémálma, a vízkő! Pedig a mosáshoz víz kő!
A dob kivétele után látható lesz belülről a szimering, és mögötte mégegy csapágy.
Szakértői vizsgálat következik ezután...
És míg vár a gép a csapágyra, ami 6205Z-s meg a szimeringre, ami 32-52-10-es számmal bír, addig kicsit puritánabb állapotban a helyére kerül.
A csapágyak közül a külső könnyen kijött, a belső viszont nem adta ilyen könnyen magát, így ehhez külső segítséget vettem igénybe. Jó, ha az embernek vannak lakatos műhellyel rendelkező barátai. A szimeringet csípőfogóval kifeszegettük, a csapágy viszont ragaszkodó volt, pedig olyan profi szerszámokat még nem láttam. Olajoztuk, ütöttük, mint a répát, először danamid kalapáccsal, aztán rézzel. (persze danamid rudat ütöttünk) Végül bevetettünk egy hőlégfúvót, mivel az alamíniumnak mégiscsak nagyobb a hőtágulása. Végül sikerült rábeszélni, hogy kijöjjön a helyéről. Ezekről a műveletekről inkább nem teszek fel képet. Részben nem akarok senkit megrémíteni, részben mert nem készültek...
Folytatjuk