sziasztok: ezt a kérdést kaptam:
"Meg tudod nézni, hogy a Junkers TR 21 termosztát 3 vezetéke közül melyik kettő kapcsol, és melyik a hőérzékelő?"
Bálint
Üdv Mindenkinek!
Tegnap hozzám került javításra egy kis Gysmi 161 inverteres hegesztőgép. Kis keresgélés és meg is lett a hiba a segédtáp körében. Sajnos újabb generációs a bele, mint az oldalon található SM, de sebaj. A problémám viszont itt jött elő! A hibás alkatrészről semmi nincsen a neten, még a saját gyártójánál sem találtam. RSVN55A (Onsemi), tranyónak tűnne, de lehet fesz-szabályzó is... Ebben kérném a segítségeteket, hol találok róla valamit, hol tudnám beszerezni?
Kösz a segítséget, F
Hellótok!
A tárgybéli másológép - toner feltöltés óta?! - fénymásoláskor a papírt nem viszi végig a fixáló hengerig, hanem előtte leáll. :jajj:
Csatoltam egy képet, hogy milyen papírt veszek ki belőle. :szetver:
Ugyanakkor előfordul, hogy másol rendesen. :hmmm:
Van erre valakinek ötlete? Esetleg SM?
Sziasztok!
Javításra került hozzám ez a fitness gép. Első körben az elektronikát javítottam. Egy vezérelt DC-DC konverter állítja elő a DC motor működéséhez szükséges feszültséget. (Zárlatos volt az egyik kapcsoló FET és a meghajtó IC is megsínylette a zárlatot). A javítás után kezelő panelről minden vezérelhető, indulás, leállítás, sebesség, azaz fordulatszám, mely arányos a motorra kerülő DC feszültséggel. Izzót kötve a kimenetre jól követhető a feszültség változás, azaz izzó fényereje. Rákötve a motort viszont nem indul el csak akkor, ha kicsit megforgatom a motor tengelyt. (Olyan mikor a hagyományos motornál az indító kondi gyenge vagy szakadt) A motor típusa: MY8316P6, egyenfeszültségű motor, 180V a ráírt üzemi feszültség. Maximális feszültség rákapcsolásakor sem indul el magától, csak ha berúgom. Az állórész két állandó mágnes, a forgórész úgy néz ki, mint a váltóáramú motoroknál a forgórész. A szénkefék rendben vannak. Kérdésem hogy miért nem idul el magátol a motor. Állítólag a szakszervizben motor cserét mondtak. Mi indítja el ezt a DC motort? Értékes hozzászólásokat várok tőletek.
László
A motor így néz ki:
https://es.wallapop.com/item/motor-my8316p6-898560267
Sima DC tápegységről vezérelve sem indul el. Itt is csak akkor, ha kézzel megforgatom.