Tisztelt kolegák,
megjelentek a szervízemben OPEL-hez olyan rádiók amelyek az eredeti helyébe bontásbol beszerzett darabot csatoltak be és a kijelző vagy nem működik vagy kiírja, hogy DISPLAY SAFE. A FIAT/ALFA modelekkel ez nem gond, ugyanúgy a PEUGEOT/CITROEN de ezekkel pillanatnyilag nem tudok mit kezdeni. A fickónak a kislánya pénzérméket dobott a CD nyiláson a rádióba és most ha bekapcsolom akkor zárlat és kikapcsol. A már említett bontásbol vásárolt is egy másikat, amely működik hangot is ad de a kijelző nem hajlandó behódolni. Mivel kijelzőm amellyel javítottam az OPEL rádiókat még az öreg tipushoz van, szinte nem tudok mit kezdeni velük meghibásodás esetén. Ez nem is zavar mert már legalább 10 éve nem javítom az autó audiót de attol még kizárom őket, csak hoz valami pénzt a konyhára.
A konkrét eset amellyel farkasszemet nézek az BLAUPUNKT CD30, mindkettő de, habár kívűröl tök egyformák, belűl már nem. Mivel minkettő BP CD30 úgy gondoltam, hogy simán átszerelem az eepromot a zárlatosbol és megvan oldva. Mivel minkettőben NEC proci van de már méretre is mások, kicsi a valószínűsége annak, habár ugyanaz az 95x40 eeprom van mindkettőben, hogy stimmelni fog. Ha még stimmelnek is akkor csak ezt az egyedi esetet oldottam meg, de a következőkkel megint kapufa.
Ha valakinek van erre megoldása előre megköszönöm.
Üdvözletem
A topikot lezárom. A két emberkének (akiknek ezt már megígértem) némi pihenőt adok, hogy fel tudjanak töltődni megértéssel, jósággal, udvariassággal.
Hellótok!
A tárgybéli fejegységem (több féle típussal is jelölik) szépen dolgozik, kivéve, hogy a mobil kihangosításkor (BlueTooth) nem értenek jól. Én kitűnően hallom a hívott felet, de a hívott arra panaszkodik, hogy nem(jól) hall engem. Ha áll a motor, egy kicsit jobb a helyzet, akkor, ha hangosabban beszélek jobban értenek.
A régebbi autómban lévő rádiós kihangosítóval semmi ilyen probléma nem volt.
Találkozott valaki ezze a problémával már?
Csatolok egy képet a fejegyséről.
Hi!
Tudnátok segíteni?
Rádiót cseréltek egy 6-os Passatban az RCD300 helyett egy RCD310 raktak. Az a gond, hogy a rádio 1,3A meríti az akkut.
A rádiót megjegyezte a kocsi, nem kéri a kódot ha ki-be rakom. Ki-be kapcsol, ha a kulcsot ki-be rakom, tehát a CAN megy rajta.
Kell még valami CAN protokoll illesztést csinálni rajta?
Vagy mi lehet a nyűgje?
kösz
Sziasztok!
Ha már Pityesz rámírt, hogy nem használom a Tanyát, akkor feltennék egy kérdést, hátha valaki megválaszolja. Adott a tárgyban meghatározott, ütött-kopott, de még szól típusú autórádió. (https://elektrotanya.com/grundig_vw_beta-4_sm.pdf/download.html). Már rég kidobtam a kocsiból, és "lefokoztam" konyhai rádiónak anyukámnak. A probléma az, ha kihúzza a konnektorból / lekapcsolja a kapcsolós hosszabbítót, be kell újra írni a kódot, ami egy címkén található a készüléken.
Kerestem a benne lévő vezérlő IC adatlapját, meg is találtam (már nem emlékszem, hogy hol), de sehol nem volt utalás a SAFE kód kezelésére. Ideiglenesen úgy oldottam meg, hogy a procinak a tápját, valamint az akkufeszültség figyelő bemenetet diódákkal különválasztottam, és kapott 2db CR123-as lítium elemet, ami nem engedi a proci (http://www.nxp.com/assets/documents/data/en/data-sheets/M68HC11E.pdf) tápot lecsökkenni. Ezt Karácsonykor tettem meg, és néhány hete a rádió megint kódot kér. Nyilván a proci lezabálta ennyi idő alatt. Az elemet nem szeretném benne 3 havonta cserélgetni. Van erre valami más megoldás, hogy a SAFE kód kérését végérvényesen lekapcsoljam a prociban? Sajnos ez egy olyan modell, hogy nincs külön EEPROM, magában a processzorban van benne, ráadásul az adatlap szerint kiolvasás ellen védhető (gondolom meg is tette a gyártó). Az adókat persze nem felejti el, ha elveszem a tápot, csak ez a fránya kód... Ha nincs, akkor így jártam, maximum kap valami kis belső back-up akksit.