Sziasztok!
A fent említett hűtő most került hozzám és bekapcsolás után 1 órával meleg volt a hűtőtérben. Kb. 15-20 fok. A kinti hőmérséklet 5 körül volt. A kompresszor elindul, de még nem volt időm szétszedni a hátulját, hogy megtapogassam.
Találkoztatok már ilyennel?
Üdv
üdv: az alábbi kérdést kaptam, öreg barátomtól:
"ARISTON hűtő ajtaján a kijelzőn (mutatja a hűtő, és mélyhűtő hőmérsékletét, és különböző beállításokat is) van egy digitális óra, ami a felső ajtó (nem a mélyhűtő ajtó) kinyitásakor lenullázódik. Az ajtó visszacsukása után az órát kézzel (nyomógombokkal) kell újraindítani. Néhány esetben az ajtó nyitásakor az egész kijelző kikapcsol egy pillanatra. Mi ennek az oka, és hogyan javítható?"
Típust majd pontosítom
Bálint
sziasztok:
barátom kérdezi,
ARISTON FRIGORIFERO
MBA 45 D2 NFE
R 600 48 gr
Egy idő óta a hűtőszekrény alsó részében a (mélyhűtő részben) a felső rész (ventilátornál, és a hűtőlapnál) kb. 3 hetente teljesen bejegesedik. Ezután a kijelző hibaüzenetet jelez, és sem a mélyhűtő, sem a felső hűtő nem hűt. Az ajtó jól záródik. A mélyhűtőbe mindig hideg ételt teszünk, A hátsó hűtőrács enyhén meleg. A motor "zümmög". Ajtónyitásnál leáll. Ajtó becsukásakor újraindul.
Leolvasztáshoz kivettem a műanyag lapot, és újraindítás előtt csontszárazra töröltem a hűtőfelületet.
Tisztelettel érdeklődöm, hogy mi lehet a sűrű jegesedés oka?
Köszönettel: Halász Gábor
------------------
Köszönöm, ha valakinek van ötlete, javaslata
Bálint