Sziasztok. Segítséget kérnék egy tv javításához. A tévét bekapcsolva a hangszórók egy pár másodpercig kattognak majd megjön a kép de csak a képernyő közepén egy kb. 5cm. széles vízszintes csíkban. STV9306B ic-t cseréltem de semmi változás. Mi okozza a kattogást és miért van a képen látható képhiba?
Szedsz valami fogalmazásgátlót?
Ez szerinted normális cím? "Funai 28D-3728 (11AK37-13 sasszi) Eltérítés gondok"
Miért nem ezt írtad:"Funai 28D-3728 (11AK37-13 sasszi), a képernyő közepén egy kb. 5cm széles vízszintes csíkban van kép."
Ezer szerencse, hogy legalább a javítás végén beírtad, hogy megoldva.
Sziasztok! Egy funai lc5-d32 lcd tv,inverter tápjába keresek egy smd ic -t, a tipusa UCC28600 !
Ha valaki tud esetleg egy beszerzési forrást az segítsen lécci! köszi
Kedves Kollégák!
A fent említett készülékkel kapcsolatban kérek segítséget Tőletek.
Ha valaki találkozott hasonló hibával, vagy tudja a megoldást, kérem válaszlojon. A tv-t nem lehet készenlétről üzemre kapcsolni. Ha megteszem csak kapcsolgat ki és be, amíg ki nem kapcsolom a hálózati kapcsolóval.
A tápegység egy 100W-os izzóval terhelve kifogástalanúl működik.
A következőkre jöttem rá:
Ha a segédrács feszültséget 250 volt alá tekerem, helyre áll minden, már bekapcsolható a készülék és üzemben is marad, természetesen nem kielégítő a fényerő. A kikapcsolás akkor következik be ha a segédrács feszültség 250 volt felett van, és megjelenik a fény a képernyőn. Ha beállított adóra kapcsolok a segédrács feszültséget akár 350 volt fölé is tekerhetem nem kapcsol ki, de ha üres raszterre kapcsolok, ismét jön a kapcsolgatás. A készülék paneljára írt feszültségek magvannak, a kondikat megnéztem hibát nem találok. Én sugáráram problémára gyanakszok. Mivel a készülék nem tartalmaz állítási lehetőségeket, valószínüleg a szervízmenü meglátogatása segítene?
Ebben nem vagyok jártas, itt is kérnék segítséget, ha itt van a megoldás.
Előre is köszönöm: laszloferke
Üdv mindenkinek.problémám a következő:bekapcsolás után a tápfesz leesik a felére (60v).Korábban bekapcsolás után kb 1-2 perc után csinálta ezt.Most már bese indul.Mi lehet az ami enyire beterhel?A sorvégfok tranyo jó.Hol kezdjem behatárolni a hibát?