Sziasztok,csak annyit szeretnék tudni hogy a Sony TA-F410 és 411 típusú erősítők között mi a különbség,mert ugyan nem böngésztem át a teljes kapcsolási rajzot,de semmilyen eltérést nem találtam a kettő között,a 410-1989 es a 411 pedig 1990 es gyártású,az előlapon a felirat elhehezkedése tér el még,de ennyi,de az is lehet,hogy csak ennyi a különbség.
Köszönöm.
üdv: itt néhány rajz elérhető,
http://oldradio.tesla.hu/rajzok/erosito/erositok.html
Bálint
Sziasztok!
Egy barátom barátjáé a készülék.
A hibajelenség; véletlenszerű idő múlva egy pukkanással elhallgat. Ez lehet 10perc, de lehet 3-4 óra múlva is. A hangerő nem számít, alig hallható cincogás esetén is ezt teszi. Nem a végfok némul el, a proci (uPD780205GF) és a bemenetválasztó TDA7440D körül lehet valami. Elsőre annyit vettem észre, hogy az elnémulás után kikapcsolva, rögtön vissza újra jó. Aztán kiderült, hogy kikapcsolás nélkül a forrást körbe nyomkodva is megszólal, bár ilyenkor többszörös a jel, torzít (ami az előbb még jó volt) kikapcs/be után újra jó. Ők használták rádióval és AUX-ról is, én főleg egy transzmitteren keresztül adtam jelet neki. Egyetlen egyszer a hibakor kiírta, hogy OLOAD (gondolom overload lehet?), de soha máskor semmit nem jelzett. Erre rákeresve sem találtam semmit.
Közben kivezettem a kurrens pontokat, az AUX és a tuner bemenetet, valamint a TDA7440D bemenetválasztó és azt követő része közötti átkötést és a végfok bemenetét és a hiba után szkóppal ránéztem.
A hiba: némulás után rögtön egy koppanás, majd némi zörgés (mintha mikrofont dörgölnél) és csend. Ez általában 1-2s, de az utóbbi pár alkalommal többszöri pukkanással és hosszabb zörgéssel agonizálva hallgatott el párszor.
Ami fura, hogy a tuner bemeneten sincs jel ilyenkor, ez azt jelenti, hogy inkább proci lesz? A forrást kapcsolgatva újra megszólalás után a jelszint kb. háromszoros, ezért vágja a tetejét és torzít. Ki és bekapcs után ez visszaáll.
Egy hétvégén a 2 nap alatt kb. 2-3 alkalommal jön elő a hiba. Múlt héten szombaton egyszer, vasárnap 2-szer, egész nap ment.
Ütögetéssel, feszegetéssel nem jött elő eddig.
Sziasztok!
Okulás végett, más ne járjon úgy ahogy én.
Volt "szerencsém" rendelni egy wireless bloetooth speakert-t
mégpedig ezt a típust:
https://www.gearbest.com/speakers/pp_1395583.html?wid=21
Műhelyben ugyis jó lesz alapon - semmi extra igény, csak zörögjön.
A bluetooth a telómhoz nem tud kapcsolódni - családban mindenkiéhez igen.
Kiváncsi voltam milyen bluetooth verziót használhat, szétkaptam hátha kiderül
valami a panelből vagy az alkatrészekből.
Semmi sem derült ki hacsak az nem, hogy a 4ohm/5W hangot egy 3W-os hangszóró tudja
produkálni. A LiIon akku meg a méretei alapján az 500 mAh helyett kb. 100mAh "ipari kivitelű" lehet.
Tudnak ezek a kínaiak...
Memória kártyáról megy, jó lesz az is.
Összeraktam - így jártam - ráraktam töltőre, holnaptól használom ahogy van.
Másnap pár perc után visít, hogy power off.
Megint szétszedve látható, hogy az akku szépen "megkelt", dupla méretűre dagadt.
Mivel az akkun nincs védelmi elektronika a panelt néztem meg.
Az 5V egy diódán és egy védő 1-ohmon keresztül közvetlem megy a LiIon akkura.
Még jó, hogy nem gyújtott fel valamit.
Végül beleoperáltam egy régi mobil akkut - abban van védelem.
Ilyet véletlenül se vegyetek!