Sziasztok!
Csak tanulságképpen:
Bejött hozzám a fent említett végfok.
Bekapcsolásra 1khz körüli tutulással válaszolt.
Elkezdtem méregetni, semmilyen hibás félvezetőt, szakadt ellenállást vagy zárlatos kondit nem találtam.
Rajzot, manuált nem találtam hozzá neten.
Végső elkeseredésemben a kisebb elkókat kezdtem szemügyre venni.
Ekkor jött a meglepi. A végfok panelen 5 darab elkó 0,47 mikró és 220mikró közötti apró elkók teljesen kapacitás vesztettek voltak!
Csere után első rúgásra indult!
Az eset azért is érdekes mert a készülék kb 10 éves lehet.
Gondoltam megírom, ha valaki ilyenbe belefut.
Üdv.Az Akai CS-M 03 kazettás deckben mekkora ellenállású az eredeti kombinált fej?
Sziasztok!
Egy Sony Mini HI-Fi-be keresek egy BA5974FP driver IC-t valami olcsó megoldással, mert ami kapható, többe kerül, mint a készülék.
Bontás is jó, ha jó.
Köszönettel
Attila
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy DUAL CV-1460 típusú erősítő javításával kapcsolatban.
Hiba keletkezése:
Egy cimborám multiméterrel elkezdte mérni a trafóbol jövő tápfeszültségeket,és egy óvatlan mozdulattal sikeresen zárlatot csinált a biztosítékok környékén.
Az alábbi biztosítékok kioldottak:
F3-2,5A
F4-630mA
F5-6,3A
F6-6,3A
Ezek cseréje megtörtént,de mégsem ad semmi èletjelet.
Az egyenirányított feszültség(55V) mérhető a 2db pufferkondenzátoron.
Amit még észre vettem,hogy a TR28-as tranzisztornak(A1184-Y) a hűtőbordáján 35Volt mérhető illetve a 4db végtranzisztorok középső lábán 54,1volt mérhető.
A kapcsolásirajzon nem tudok kiigazodni,ha valaki találkozott már ezzel a hibával,kérem ossza meg a tapsztalatát,vagy a javítás menetét.
Előre is köszönöm!
(Képek,kapcsolásirajz csatolva)