helló valaki nem tud egy aku töltő kapcsolási rajzot egy 1пн58 éjjel látó készűlékhez 5db д0,55ös aksivan benne. MEGOLDVA
Sziasztok!
A mai nap sikerült megtalálnom a falban a fűtéscsövet egy tipli befúrásakor.
A 65 Mü doboz alsó síkjában fúrtam vízszintesen kb 5cm-re a doboztól és a fűtéscsövet pont a közepén lyukasztottam ki.
Tudtok-e olyan szabványról, mely meghatározza a védőtávolságot egy falban elhelyezett fűtéscső és a villanyhálózat szerelvényei, védőcsöve között.
Kumi
Sziaszok.
Már sokszor filóztam azon, hogy LED-es refiből .....
Stroboszkóp.
Szerintetek?
Mert elméletileg a LED-nek bírnia kellene.
Meg láttam pár hasonló "házi" átalakítást.
Igaz nem ipari üzemórára kellene!!!!!
Hanem 1 évben 1-2 alkalom lenne mint használat.
Van itthon pár 10-20W lámpám.
Feleslegben....
Van egy elképzelésem...
Mint megosztott kép.
Kinek mi a véleménye?
Köszönöm.
Sziasztok!
A címben említett rádió élesztése során néhány akadályba ütköztem.
Az egyik (és legfontosabb) kérdés, hogy ezek a régi csöves rádiók milyen érintésvédelmi kategóriába tartoznak?
A fémváz elvileg nem érinthető meg, de ha a magnóbemenetre csatlakoztatok bármit, a jelkábel árnyékolása a fémváz potenciálján van.
A kapcsolási rajzon (csatolmány) a trafó primer oldalán található 2db 4,7nF kondenzátor, melyeknek egyik-egyik vége a fázison illetve a nullán van, másik végük közös és a fémvázra van kötve. Ez a kapcsolás szerintem a hálózati feszültség felére (115V) emeli a sasszit. A valóságban csak az egyik kondenzátor van beépítve (van két ilyen rádióm, mindegyiken csak az egyik kondi található). Így viszont a dugvilla állásától függően vagy nulla, vagy fázis feszültség kerül a sasszira, természetesen nem közvetlenül, de nedvesebb kézzel érintve "érezhető lehet". Ennek a kondenzátornak mi a szerepe egy trafós tápegységgel működő készüléknél? Első nekifutásra ezt kiszedném belőle. További kérdés, hogy a trafója megfelel-e a kettős szigetelés követelményeinek, és lehet-e használni földelés nélkül? Esetleg biztonsági leválasztótrafóról? Mi a legkorrektebb megoldás a biztonságos üzemeltetésre.
Másik gond az URH egység áthangolása CCIR sávra. Azért az áthangolás mellett döntöttem, mert a skálaüvegen 88-100MHz a skálázás, csak OIRT hangolóegységet építettek bele. A variométer két tekercsét 7 menetről 5-re rövidítettem (a Kádár-könyvből vett tekercsadatok alapján) és a trimmerkondikkal nagyjából beállítottam a sáv közepét (94MHz). De felfelé a skálához képest följebb tolódnak az adók, sávközéptől lefelé pedig lejjebb tolódnak az adók. Összehasonlítottam a CCIR skálaüveget az OIRT üveggel. A CCIR skálán 1MHz szélessége kisebb osztással van felfestve, mint az OIRT-nál. Vagyis a hangolóegységem már a skálaüveg szerinti CCIR sávot veszi, de az OIRT üvegre festett osztásszélességgel. Az lenne a kérdésem, hogy miként tudnám a sávot kicsit összenyomni? Rendelkezésre álló műszerek: 100MHz-es oszcilloszkóp, 50MHz-es frekimérő.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv: Zoli