Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

GRUNDIG CUC-2030,2030N,2040N,2040.

TV - SERVICE MANUAL
Type: (DJVU)
Size
173.6 KB
Page
9
Category
TV
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar grundig manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    GRUNDIG CUC-2030 CUC2030 2030N 2040N 2040. CUC 2030 2040
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
Grundig super color magyar használati utasítás
Üdv mindenki Lenne egy kérésem .Grundig super color tv-hez kellene magyar nyelvű használati leírás.Ez egy idős néninek kellene. Gondolom rázós kérdés kérés! Lehet PDF JPG formátum.Akár weboldal is. Köszi a segítséget. Üdv János
Grundig STS 55-1001 hanghiba
Sziasztok! Van itt egy ilyen TV. Állítólag időnként elment a hang, néha visszajött. Elhozták, kiderült bekapcsoláskor néhány percig (hidegen) nincs hang majd váratlanul megjelenik. Ezután ki, majd bekapcsolva már kevesebbet kell várni a hang megjelenéséig. Lényegében mindent átforrasztottam ami a hanggal kapcsolatos (KF, Hangproci, hangvégfok, és mozgatásra sem reagál úgyhogy a K.H-t kizárnám. Sajnos AV-ről nem tudtam megnézni, mert nincs hozzá távirányító (nekem se).Raszterkorrekció sem működött, az STV 9306 EW kimenetén a 36 V-os zener átvezetett (bár ennek semmi köze a hanghoz). Van valami típushibája ezeknek (hangvégfok, hangproci)? Kösz előre is!
Grundig 42PXW110-6616 sötét a kép
Sziasztok, ennek a kb 8éves /ch. talán: PE/ plazmának működne mindene csak mintha a világosságjel hiányozna, túl sötét túl színes a kép, Vsus 188v megvan, Ve 160v-ot viszont nem találom, feliratozásokból nem látszik hogy hol kéne lennie, rajzot nem találtam hozzá, Y modulon van 2db 100uf/160v, közöttük egy kis r-taggal itt a közelben lévő potival 41-43v állítható, ha fehér ill. hangyás-zajos a képernyő felmegy 50v-ig. A panelen hibás alkatrészt, elszíneződést nem látok, kondik esr-re átmérve, 100uf/160v-ok cserélve, panelen smd-k átmelegítve, 1óra múlva sincs változás. Azt sem bírtam kideríteni honnan kéne hogy jöjjön a Ve, esetleg a Vsus-ból van előállítva az y-panelen mert csak a 188v-ot látom idejönni a tápból. A 3-ik képen látszik a bal felső csíkos hűtőborda mellett a két 100mikro és az alsó mellett lévő poti amivel egy picit lehet mozdítani a Ve-t /ill. gondolom hogy azt/, lehet-e olyan hogy a kijelző a gond vagy áramkörileg keresgéljek még?
Grundig CUC1852 TV fehér képet ad, OSD és Teletext látható
Helló! Szóval mint azt a címben is említettem, van ez a televízió, amely gondolt egyet és onnantól már csak fehér képet ad TV adás vagy AV videó-jel helyett. Az OSD és a teletext megjelenik gond nélkül. Hang van. Feltételezem, hogy valamelyik IC szálhatott el a FeatureBox-ban. Hátha valaki találkozott már ezzel a jelenséggel. Fontos tudni, hogy nem rég (kb. fél éve) az összes elko-t kicseréltem a FeatureBox-ban.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce