Üdv mindenkinek!
A fent említett készülékkel az a probléma,hogy hirtelen elkezdett elhomályosodni a kép.
A sokszorozó potival (45Mohm) állítani már nem lehetett,így sorba kötöttem 30Mohmot.
Most be tudtam állítani a fókuszt,de 3-4 óra üzem után újra homály lett.
Mi lehet a gond?
Más hibát nem találtam,púpos elkó nincs.
Előre is köszi a segítséget.
Szevasztok
itt ez a fentebb leirt tv,a gondom az vele,hogy nincs osd,se txt,h-v sync megvan,a procija ZC411867P,Namost a 21 es lábán,kellene lenni a kapcsoló fesznek,csak nemtudom menyinek,mert nekem valami 0,3 volt jelenik meg,mikor mondjuk emelem a hangot,szerintem ez kevés,ha lenne valami tanács,hogy mit csináljak,esetleg megpróbálom levágni,hátha ülteti valami.
Szevasztok
elhozták hozzám ezt a fentebb leirt készüléket.
A táp primer oldalába két dióda a hidba vezetett,a szürő kondi szakadt volt,a tranzisztor átűtve,átnéztem a többi alkatrésztnem látok tovább szakadást se zárlatot,de nem indul.Az uc3843 pin7 esen,0,5volt van,18 voltos zenner jó.
A 7es láb és az5 között315ómot mérek,ez jó vagy nem.
Sziasztok,
van egy ilyen TV-m és nem működik szegényke.
A hibajelenség eredendően az volt, hogy kilőtte a biztosítékot. Ezután a táp primer körében az összes félvezetőt és kondenzátort újra cseréltem, ezután a tv szépen elindult és működött is pár napig, de most megint kilőtt 2 biztosítékot.
Merre keressem a hibát? Esetleg valaki tudna feltenni egy szervízdoksit hozzá?