Üdvözletem! Ha valaki még emlékszik rá, akkor abban szeretnék segítséget kérni, hogy a fent nevezett tv-be hogyan tudom elérni a képgeometria és egyéb beállításokat, mert "sima" szervizmódba (info+bekapcs) nincs ilyen opció-vagy rossz helyen keresem. Köszönöm!
Sziasztok!
Munkatársam elhozta a tv-jét, ami egy Grundig 32LXW 8695REF, azzal a hibával, hogy elindul és egyből leállt, valamint próbálgatás után már csak a led villogott rajta. Szétszedtem és újrakondiztam a tápot. A nagy pufferkondija kezdett púposodni és egy másik a tápon lévő nagyobb trafó puffere, ami 22µF 450V-os kondi, az pedig ki is volt folyva rendesen. Valamint az optókat cseréltem (bár ezeket jónak mértem) a fő áramkörben és az optók által kapcsolt FET-et, mert meg volt szakadva egyik irányba, a másikba meg rövidzár volt. Most odáig jutottam, hogy ha összerakom a tv-t, akkor 1, max 2 másodperc után újraindul, de ha vagy a kijelzőt, vagy a háttérvilágítást nem dugom rá, akkor elindul hiba nélkül. Mintha a táp kevés lenne neki.
A feszek az indulás pillanatában mind rendben vannak. Három feszültségnek kell lennie a tápcsatikon indulás után. 5V, ami nagyon pontos. A 12V és a 24V kis eltéréssel, szintén megvan induláskor. 12V helyett 11,8V illetve 24 helyett 24,7V van. Mind a három feszültség egy pillanatra 0-ra esik, amikor a táp és vele együtt a tv újraindul.
Ami érdekes, hogy a segédtáp is 5V-ot ad stand by állapotban, ami az egyik lábon a táp panelre visszavezetve 0,7-re csökken bekapcsolt állapotba lépéskor. Viszont ez az újraindulás pillanatában visszaemelkedik 5V-ra, mintha pillanatra kikapcsolna az egész. Viszont abból kiindulva, hogy a segédtáp fesze nem tűnik el és pl inverter nélkül bekapcsol, így azt feltételezem, hogy a hiba a 24V-os tápkörben lehet. De az is elképzelhető, hogy tévedek.
Szerintetek mit tudok rajta még cserélni, ami javíthatja a hibát?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv:
spgabor
UPDATE: Köszönöm mindenkinek a segítséget, aki tanáccsal látott el a javítást illetően. PFC áramkörben mindent kicseréltem, még a vezérlést is, de ez után is instabil volt. Mivel nem volt kedvem tovább próbálkozni vele, vettem bele egy jó tápot, a régit odaadtam munkatársamnak, hogy tegye el alkatrésznek. Köszönöm peti368-nak a panelt.
Üdv Tanyalakók
A címben szereplő tv-hez kérnék segítséget.A kép szélén jobb és bal oldalon a kép világosságának függvényében beljebb ugrik a kép széle.Egy pár napja vettem észre de drasztikusan növekszik a dolog.Mivel nálunk nincs egy tv szerelő sem és én magam lelkes amatőr vagyok szeretném megjavítani.Ehhez kérném a tanyasi tv szerelők segítségét lehetőleg alapos magyarázattal.
Előre is köszönettel Tibi.
UI:Ugyan ehhez a készülékhez keresnék bekapcsoló gombot.Nem magát a kapcsolót hanem azt a műanyag kütyüt ami a kapcsolón van és kiér az előlapra.
Üdv Tibi
Sziasztok lenne egy nem mai grundig super color c 3304 tipusú készülékem na most ez a készülék olyanokat csinál hogy a bekapcsoló gomb megnyomására nem mindíg kapcsol be rendesen sokszor csak a vezérlő részénél megjelenik a csatorna ha be is kapcsol akkor a baloldalon van kb egy 10cm-es zavaros csík.Valamint hol szines hol fekete fehér.Kérem akinek van ötlete vagy találkozott már ilyennel segítsen